Cam kemik hastası 5 kardeşin eğitim hayali gerçekleşti

Batman’da yaşanılan bu olayda 5 tane kız kardeş cam kemik hastalığıyla mücadele ederken tek istedikleri öğrenim görmekti. Kaymakamlık kız kardeşlerin bu hayallerine kulak astı ve seviyelerine uygun hocalar eşliğinde ders almalarını sağladı. Duyarlı olmak çok güzel.

Keşke aile bakanlığımız bu tür hastalıklara sahip ailelere tek tek yardım etse ne güzel olur

Ama keşke aile de ısrar etmeseymiş belli ki genleri bozuk 5 cam kemik hastası çocuk dünyaya getirmişler. Yazık günah bilinçsiz çocuk yapılmamalı.

Ama keşke aile de ısrar etmeseymiş belli ki genleri bozuk 5 cam kemik hastası çocuk dünyaya getirmişler. Yazık günah bilinçsiz çocuk yapılmamalı.

Cam kemik hastalığı kalıtsal bir hastalık. Keşke devletimiz sma ve cam kemik gibi kalıtsal hastalıkları önceden tespit etmenin bir yolunu bulsa. Ne bileyim evlenmek isteyen tüm çiftlere gen taraması yaptırmayı mecbur tutsa iki nesilde kalıtsal hastalıkların hakkından gelmiş olurduk.

Eğitim hayallerinin gerçekleşmesi çok güzel bir haber olmuş gerçekten fakat keşke o kadar çocuk yapmasalardı…

Eğitim hayallerinin gerçekleşmesi çok güzel bir haber olmuş gerçekten fakat keşke o kadar çocuk yapmasalardı…

Çocukların eğitimi için böyle şeyler yapılması beni çok sevindiriyor. Umarım çok iyi yerlere gelirler.

bence çok güzel bir şey olmuş. dikkatimi çeken şey şu yani 1 çocuğun hastadır 2 . si de öyledir falan tamam ama neden 5 tane çocuk dünyaya getirirsin ki?

Harika ve insana çok fazla mutluluk veren bir haber . İyi ki böyle insanlar var . :slight_smile:

Merhametli insanların hala var olduğunu duymak, görmek çok mutlu ediyor, umutlandırıyor. Ne mutlu o kardeşlere! Darısı tüm ihtiyaç duyanlara…

Böyle insanlara özel eğitim ve iş imkanı verilip özel bir bölgede yaşamlarını sürdürülmesini sağlamak en güzeli.

Her çocuğun ne olrusa olsun eğitim hakkı ellerinden alınmadan okutulmalı çok duyarlı bir davranış olmuş tebrikler .