Cam suyu nedir?

Cam suyu nedir? Neye göre seçilir?

Araçlarda ön camın temizliğinde kullanılan özel araç haznelerine koyulan hava şartlarına göre antifrizde karıştırılan cam sileceklerinin kullandığı suya
cam suyu denir

Cam suyu araçlarımızın hem ön hem de arka camında bulunan lekeleri,kalıntıları,tozları vb. kirleri temizlemek amacı ile kullanılan sıvıdır.Bununla birlikte antifirizli cam suyu da bulunmaktadır. Antifirizli cam suyu da araçlarımızın cam ve far silecek suyu deposuna konulur.Kış aylarında depodaki suyun donmasını önler,camlarda oluşan buzlanmayı çözer.
Cam suyu alırken özellikle de antifirizli cam suyu alırken dikkatli olmamız gerekmektedir.Çünkü bazı insanlar kar elde edebilmek için antifirizin içine konulması gerekenlerin yerine boya koyuyorlar.Aldığımız cam suları ne istediğimiz gibi antifirizli ne de işlevini görür nitelikte.İçine boya katılan cam suları ya temizleme işlemini tam yerine getiremiyor ya da bizler kışın donmamasını beklerken donuyorlar.
Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımız zaman ilgili birimlere gerekli testleri ve kontrolleri yapmalarını istediğimizi veya aldığımızın ürünü satanların işlerini kontrol etmelerini rica edelim.Çünkü bu ürünler yapılma aşamasındayken falan neredeyse denetlenmiyor ve çok kolay hile karıştırılabiliyor.

Cam suyu arabaya koyulan bir çeşit sıvıdır ve arabanin camini sildigin zaman silecekle daha iyi bi perfonmas verir

camsuyu silecekleri daha randımanlı çalışmasını ve temizlenmesine yarayan sıvıdır.ayrica camsuyunun konsantre olanları daha kullanışlıdır

Arabalarda silecek suyu deposuna konulur. kışın depodaki suyun donmasına engel olur. Camlarda kışın oluşan buzu çözer. Araba camına zarar vermeyecek olanlar seçilmeli. Kaliteli bilindik olan olmalı.

araba silecek suyu deposuna koyarsın

Cam suyu arabanın camlarının temizlenmesi için araba kaputunun altında bir depoya konan ve ihtiyaç anında araç içinden bir kumanda edilerek sileceklerin altındaki deliklerden camları temizlemek için konulan temizleyici bir sudur.

cam suyu arabanın cam yüzeyinde bulunan kirlerin daha kolay bir şekilde temizleme bilmesi için kullanılan sıvıya denmektedir.
cam suyunu eklemek için de arabanın cam suyu haznesinden doldurulur ve ayrıca cam suyunun içine ek olarak antifriz içeren sıvılarda konulması gerekmektedir.cam suyu yerine normal su koyarsanız ise arabanıza zarar vermiş olursunuz sebebi ise bu tür suların içinde bulan bazı maddeler aracınıza zarar verebilir.

cam suyu kirli camı sileceklerin silmesine yardımcı olmak amaçlı arabaların ön ve arka camlarına motor yardımı ile gönderilerek temizlenmesine yardımcı olur. bunun kış için donmayanından olanlarıda vardır genelde mavi renkte olurlar.

Araçların gerek kirlenen camlarını otomatik ıslatmak için kullanılan, gerekse soğuk havalarda kullanarak camlarda donu azaltmaya çalıştığımız, motor haznesine koyduğumuz antifrizli sudur.

Cam suyu arabanın ön ve arka camındaki silecekler sayesinde arabanın camdaki kirlerinin daha iyi silmesine işe yarar

Cam suyu, camı daha iyi temizlemeye yarayan bir dezenfektandır. Evlerde birçok markanın püskürtme şişelerinde kullanılır. araçlarda ise aracın kaput içerisindeki aparatına doldurulur bazı cam sularının içerisinde ekstradan antifriz (donmayı önleyici) vardır. böylelikle araç camlarını da daha iyi temizlenmesini sağlar.

Arabalarda ön ve arka camları temizlemek için arabanın özel hazinesine konan sudur.

Cam suyu arabaların önlerinde bulunan yeri gelince camı temizlememizi sağlayan mavi bir su…

camları temizlemek için kullanılan . camları silmek için kullanılan bu su evde evhanımları tarafından da kullanılır.

cam suyu alkol bazlı yağmur ve normal suyun camda donmaması için bit karışımdır.

camları temizlemek için konulur su veya antifriz olabilir bazen sabun gibi katkılar da katılabilir

cam suyu arabamızı hem arkasında hemde önunde bulunan silecekın camı silmesi icin su atar.
hemde kışın arbamısız cam suyu deposu donması ıçın cam suyu koymamız gerekir.

Cam suyu hem arabanın hem ön ön tarafında elinde arka tarafında bulunan bir şeydir arabanın ön camını silmek için kullanılır Yani mesela Bir tuşu vardır o tuşa basınca arabanın önünden bir su atar ve bununla da silecekler ile de silebilirsiniz Yani arabanın ön camları ve arka camları temizlemek için kullanılır Ama bu cam suyun içine birazcık camsil koyarsanız daha daha güzel silecekleri veda camlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır yani önümüzü daha iyi göreceksiniz dedi Arabanız daha güzel gözükecektir