Çamaşırlar daha hızlı nasıl kurur?

Çamaşırlar daha hızlı nasıl kurur ve kurutulur?

Elbisenin açık alanları kapatılır ve bir yerinden içine doğru fön makinesi tutulur hızlı bir kurutma sağlanmış olur tabi dikkatli olmak lazım


Hızlı kurutmak istediğiniz çamaşırlarınızı açık havada kurutun. Eğer balkonunuz yada bahçeniz yoksa pencere önlerinden faydalanabilirsiniz. En kötü ihtimal çamaşır askısını evinizin güneş gören bir yerine asarakta hızlı kurutabilirsiniz.

Çamaşırları açık bir alanda birbirinden uzağa asmak hızlı kurutmak için iyi bir yöntem.

Daha geniş sererek kurutulabilir yan yana sermek yerine ayrı ayrı sermekte hızlı kurumasına yardımcı olur.

Çamaşırlar hızlı kurusun istiyorsanız rüzgar alan bir yere sermelisiniz ve aralarında hafif boşluk bırakın. Yellenen çamaşırlar çok hızlı kurur. Acil bir işiniz var ve o kıyafeti giymeniz gerekiyorsa saç kurutma makinasını kullanabilirsiniz. Bir kıyafet askısına asın kıyafeti saç kurutma makinasını çalıştırıp kurutun. Kot pantolonda da bacakları mandalla kapatın bileklerinden belden içeri saç kurutma makinasını tutun ve bir kaç dakika sonra kot pantolon bile hemen kurur.

Çamaşırları Hızlı Kurutmanın Yolları

![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623668097-120830-opopopo.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623668097-120830-opopopo.jpg)

Çamaşırları hızlı kurutmak için makineden çıkardıktan sonra çamaşırlığa asmadan önce suyun tamamen olmadığından emin olmak için rulo haline getirerek çamaşırları sıkmak gerekir. Sulu kalan çamaşırların kuruması daha fazla zaman almaktadır.
:basket:Çamaşırları sıkarken uçlarını ters yönde bükmeye dikkat edilmesi gerekir. Çamaşırlığa asarken pantolon ve etek gibi kıyafetleri bel bölgelerinden asmak daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.
:basket:Bir yere yetişmek için o an hemen kurutmak için çok sık tercih edilen bir diğer yol saç kurutma makinesini kullanmaktır. Kurutmak istediğimiz çamaşırı kurutma makinesi sayesinde çok kısa bir süre içinde kurutmak mümkündür.
:basket:Kurutma makinesinden sonra sık kullanılan ürünlerden biri de ütüdür. Ütü de çok kısa bir süre içinde özellikle ince çamaşırları birkaç dakika içinde kurutmaya yardımcı olacaktır.
:basket:Çamaşırları özellikle kış aylarında kurutmak oldukça zorlaşır. Bunun için çamaşırları kaloriferin üzerine aralıklı sermek en mantıklısı olacaktır.

Çamaşırlarınız açık alanda daha kolay ve hızlı şekilde kurur. Çamaşırları sererken aralıklı ve açarak sermelisiniz . Kapalı bir alana çamaşırlarınızı seriyorsanız pencere ya da balkon kapısı açmalısınız ki çamaşırlar hava alsın .

Çamaşırlarını açık alanda sık olmayacak şekilde sererek kurutunuz. Aceleniz varsa saç kurutma makinesi ile de kurutabilirsiniz.

çamaşır makinasının devir ayarını en yüksek tutarsak az çabayla kurumuş olur fakat sıkma ayarı her çamaşırda yüksek olmamalı tabiki buna dikkat etmek gerekir.
Çamaşırları daha geniş ve mesafeli ayarlarsak daha hızlı kurumasını sağlarız. Bu arada kurutma makinalarını tavsiye ederim harika iş çıkarıyorlar :slight_smile:

Çamaşırları hızlı kurutmak için kurutma makinası kullanılabilir. Güneşe veya kışın kalorifer üzerine asılabilir. Yazın nemli havalarda da klima önünde çabuk kururlar .

saç kurutma makinesiyle çabuk kuruyor ben acelem olduğunda öyle yapıyordum kıyafetlerimi.

Çok aceleniz varsa ve hızlıca kuruması gerekiyorsa saç kurutma makinasını kullanın. Çok çabuk bir şekilde kurur. Kot pantolonu mesela bacaklarını kapatın hava çıkmasın saç kurutma makinasını pantolonun içine tutun ve bir kaç dakika sonra kuruduğunu göreceksiniz.

Çamaşırların bulunduğu odanın camlarını açarsanız veya bir vantilatörün karşısına sererseniz daha hızlı kuruyabilir.

kısa ve basit 2 yol biliyorum ilki evinizde soba varsa bir çamaşırlık aparatı ile sobanın üstüne çamaşırları serip kurutabilirsiniz sobanın boru kısmına takılan aparat an bahsediyorum 2.ci ise evimizde bulunan peteklerin üstüne çamaşırları koyarak hızlı kurutabiliriz

Çamaşırları hızlı kurutmek için ya kalorifer üstüne koymalısınız ya da dışarıya asmanız gerekmektedir.

Valla bu soğuk havalarda çamaşırları kurutmak çin işkencesi gibi bir şey. Ya sobanın etrafına koyacaksın ya kalorifer peteklerinin üzerine koyacaksın. Hem görüntü kirliliği yapıyor, hemde havadaki oksijeni alıyor. En iyisi sanırım kurutma makinesi almak.

Hızlı kurutmak istediğiniz çamaşırlarınızı açık havada kurutun. Eğer ki balkonunuz veya bahçeniz yoksa çamaşırlarınızı kurutabilmek için pencerelerin önünden faydalanın. Çamaşırlarınızın kuruma süresinin kısaltmak istiyorsanız, kıyafetlerinizi çamaşır kurutma askısına değil de normal giysi askısına asın.