Can Bartu kimdir?

Can Bartu kimdir? Can Bartu hangi takımda hangi yıllar arasında oynamıştır?

Can bartu fenerbahçenin yıldız ve efsane ismiydi takımın kaptanıydı. 1955 – 1961 seneleri arasında Fenerbahçe’de futbol oynayan Bartu. 1958’de Türkiye – Romanya maçında, kaleci Turgay Şeren’in sakson yedi dakikasında kaleye geçti ve bu maçta, Türk Milli Takımı oyuncusunun, kendi kalesine attığı gol sonucu, 1 gol yemiş oldu. 3 yıl boyunca Fenerbahçe’de forma giyen futbolcu, 1969’da, Metin Oktay’ın, İstanbul’da, Galatasaray – Fenerbahçe arasında oynanan jübilesinde, Metin Oktay kısa bir süre Fenerbahçe forması giyerken, maça Galatasaray formasıyla çıkarak, bu jubileyi ölümsüzleştirmiştir. 1970 yılında futbolu bırakan ve spor gazeteciliği yapmaya başlayan Can Bartu, halen, çeşitli basın ve yayın organlarında futbol yorumculuğu yapıyordu. Malesef 12 Nisan 2019 Cuma günü hayatını kaybetti Allah rahmet eylesin.

1936 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Spora başladığı sıralarda hem futbol hem basketbol oynamıştır. Fenerbahçe’ye transfer olduğunda yöneticiler basketbol oynamayı bırakmasını istediler ama Bartu olmaz diyerek sözleşme imzaladılar. Bir keresinde sabah futbol kaçına çıkmış akşam Fenerbahçe basketbol takımında salona çıkmıştır. 11 Nisan 2019 günü vefat etmiştir.

Can Bartu, Türk futbolcu. 1 Ocak 1961’de Fiorentina-Glasgow Rangers arasında oynanan final maçında forma giymiş ve Avrupa kupasında forma giyen ilk Türk futbolcudur. Can Bartu 1936 yılında doğmuştur ve Fenerbahçe’nin efsane oyuncularından birisi olmuştur.

Fenerbahçenin efsanelerinden olan ve bir dönem Florentina takımında da forma giymiç türk sporcudur.

Fenerbahçe formasıyla tanınan Can Bartu 1955 ile 1965 yıllarında boy gösteren bir futbolcudur.

Can Bartu Türk futbol ve basketbolunun efsane olmuş isimlerinden birisidir. Fenerbahçe kulübünde forma giymiştir. Kısa zaman öncesine kadar ekranlarda spor yorumculuğu da yapmıştır. Kısa bir süre önce kendisini kaybettik. Lakabı Sinyör’dür. Ülkemizi İtalya’da temsil etmiştir.

Can Bartu, hem futbolda hemde basketbolda milli olmuş bir eski Fenerbahçeli futbolcudur. İtalyadan bir dönem forma giymiştir. Geçtiğimiz günlerde kendisini kaybettik.

Fenerbahçe futbol takımı efsanesidir 1955 ile 61 yılları arası forma giymiştir

can bartu turk futbolcuydu öldu