Cani anne! Yeni doğurduğu bebeğine deterjan içirip balkondan attı.

Cani anne! Yeni doğurduğu bebeğine deterjan içirip balkondan attı.Bebek hayatını kaybetmiş.

Gerçekten çok yıkıcı üzücü bir durum. Madem bakmak istemiyorsun neden dünyaya getiriyorsun? Henüz daha dünyaya yeni gelen suçsuz günahsız meleklere oluyor olan. Allah rahmet eylesin. Inşallah gereken cezayı çeker.

Kadının psikolojik bir problemi olabilir. Hiç bir anne bunu yapmaz. Çünkü kadınlar annelik fıtratı üzerine yaratılırlar ve annelik onlar için vazgeçilmez ve kutsal bir duygudur. Üzücü bir durum. Allah muhafaza buyursun.

Sağlıklı bir ruh haliyle yapmadığı belli, bir anne yavrusuna kıyamaz ki. Allah’ım sen akıl sağlığımızı koru.

Yok artık daha neler. Demekki annelik iç güdüsü den mahrum bir anne yada psikolojisi iyi değil yoksa hiç bir anne böyle davranmaz.

Bu ülkede kimsede takat kalmamış.Anlamaya çalışıyorum sen bu bebeği istemiyor isen git sahiplendirme merkezine ver neden öldürüyorsun Allahın Verdiği canı Allah alır bu ülkede babama bile güvenmeyeceksin.

madem akıl sağlığın yerinde değil o zaman bebek yapmayacaksın .

o temiz meleğin ne suçu vardı …

Bunlardan bebek doğuruyor. O kadar isteyene Allah vermiyor. Bu cani insanlara veriyor. Doğurmak istemiyorsan aldırsaydın. Yazık günah ya. Allah ıslah etsin.

ben gerçekten böyle olaylara çok üzülüyorum ve sinirleniyorum o anneyi eceli gelene kadar dövesim geliyo ama neden öyle birşey yaptığını dinlememiz lazım sonra doya dota dövelim

Gerçekten çok kötü bir olay umarım gereken cezayı alır ve aklı başına gelir.Bebek ise artık melek olmuş durumda bebeğede allahtan rahmet diliyorum.

Allah Allah bu insanlara ne oluyor böyle ya iyice delirdi millet ya birisi ilaç tankerine kardeşini koyar. Birisi bebeğine bunu yapar . Allah cezasını versin müebbet yesin akıllansın diyeceğim akıllanmaz bunlar.

Bunun gibi insanlar yüzünden insanlara olan güvenimiz kalmıyor.

Böyle annelik yapıcak ise bari hiç doğurmasaydı da çocuğun günahına girmeseydi.

Evet arkadaşlar malesef ki ülkenin durumu işler açısı o kadın da kim bilir neler çekti neler yaşadı ki bunu çocuğuna hiç kırpmadan düşünmeden yapabiliyor Allah insanları ıslah eylesin başka söylenecek söz yok.

Pisikolojik sorunun varsa çocuk yapmayacaksın! Kocanla sorunun varsa veya o çocuğu istemiyorsan o gece önlemini alacaksın, çocuğu doğurduktan sonra töh, vah demeyeceksin. Allah’ın verdiği bir canı insan alamaz.

Ülkede ebeveynlik bilinçlendirilmediği sürece maalesef ki bunları çok göreceğiz, 20 yıl öncesinde de böyle vakalar vardı 20 yıl sonrada böyle cahil, cani insanlar yüzünden aynı vakalar karşımıza çıkacak.

çok saçma derdi neydi acaba. hayır bebeği istemiyorsan en başından aldırsaydın. 9 ay bu zahmeti çekmek zorunda kalmazdın.

İşte yine bir cinnet, yine bir aile, yine bir anne ve bebeği… Yani inanın çok ama çok zor bir durum. İnsanları bu hale getiren sistemin ta kendisidir. İnsanlar artık çıldırma aşamasındadırlar. Buna acil önlem alınması gerekmektedir. Gerçekten hem aile yapılarımız, hem de toplumsal yapılarımız psikolojik olarak bitirilmiştir.

Siz burada anneyi değerlendirin, ben de anneyi bu duruma sevk eden toplumu ve sistemi eleştireyim. Sosyoloji böyle bir şeydir. Görüntüye odaklanmayın arkaplana odaklanın. Ya da o bebek ne kadar acı çekti bunu düşünelim. Ya da 18 yaşı anne olmak için doğru bir yaş mı, bunu düşünelim. Acaba toplum cinsellik konusunda bilinçlendiriliyor mu? Cinselliğin konuşulmasına dahi açık mı? Devlet, bir kurum olarak o bebeklere sahip çıkacak sağlam bir kurum geliştirdi mi? Daha geniş düşünelim.

Annenin toplum baskısı tarafından neler yaşayıpta bunu yaptığını bilmiyoruz yargılamamak lazım. Hiçbir anne bile isteye bebeğine, evladına bunu yapamaz. Mutlaka psikolojik bir travma yaşadığı için bunu yaptığını düşünüyorum. Bir anne olarak, insanın kendi gözünden sakındığı canından bir parçaya bunu yapabilmesi normal değil. O nedenle anneyi değil de, anneyi bu duruma getiren koşulları veya toplumu konuşmak yerinde olur gibi.