Cani ne demek? Cani insan özellikleri nelerdir?

Cani ne demek? Cani insan özellikleri nedir? Bu durum psikolojik midir?

Cinayet isleyen, insan ve hayvanlari öldüren ve canlilara iskence yapmaktan kacinmayan kisidir.
Normal bir akla ve vicdana sahip kisiler cinayet oslemez ve insanlara ve canlilara zarar vermezler.
Caniliğin ardinda ağır kisilik bozukluklari ve akil hastaliklari mevcuttur.
Ancak bilerek isteyerek kendi iradesi ile insan öldürmekten ve tasarlayarak öldüren akli başında insanlarda çoktur .
Cinayet isleyenlerin hukukta cezalari cok ağırdır.

Cani hiçbir şeye acımayan ve her şeyi gözü kırpmadan öldüren ve yok eden kişiye cani denir. Cani insanın özelliklerini şöyle sıralamak mümkündür:

 • Hiçbir şeyden korkmayan ve her şeyi kafasına göre yapan kişilerdir.
 • Kanun tanımayan ve kanunu hiçe sayan kişidir.
 • İnsanlara sürekli korku veren kişidir.
 • Psikolojik rahatsızlığı olan kişidir.
 • dünyada ve ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri bu duruma örnek verilebilir. Not: böylesi insanı, an ağır şekilde cezandırmak her zaman insanların faydasına olur.
 • Cani insan ; her türlü kötü özellikleri düşünebilen ve bunu yapabilen insanlardır . Genellikle etrafındaki nesnelere, canlılara , insanlara zarar verme gibi özellikleri vardır ve bunu yaparken de aslında bundan zevk alırlar bu tür insanlar .Çevresine ve doğaya zarar verirler. Genellikle seri katil potansiyeli olan insanlardır .Genellikle soğukkanlı insanlardır ve genellikle normal insanlar gibi davranılar; farkedilmeleri zordur .

  Cani bir canlıyı hiç düşünmeden vicdanı sızlamadan katletmek öldürmektir. Cani insanın insanın özellikleri başında ilk olarak psikolojik problemlerinin olması gelmektedir daha sonra korkusuz pişmanlık duymayan kafasına estiği gibi hareket eden belkide canlıları öldürmekten haz duyarlar.

  Cani acıması olmayan anlamına gelmektedir. Hiçbir şekilde hiçbir insana gram açıma duygusu beslemezler.

  İnsanlara hayvanlara kötülük yapan acımayan acımasız insandır gözü dönmüş biridir duygusuz içinde allah korkusu olmayan biridir

  ödüren,işkence eden hayvanlara saldırıp hayvanlara işkence eden kişilere cani denilmektedir. acıma duygusundan yoksun kişilerdir.

  Birisini öldürmüş veya yaralamış olan kişilere denir . Dinimize göre de kafirler , inkarcılar , ve dinsizlerde birer cani sayılırlar .

  Cani,katillere ve birini öldüren kişilere,işkence eden kişilere denir.caniler vicdansiz ve onursuz gurursuz olurlar.

  Cani kimseye acıması olmayan kendisinden başka hiç kimseyi görmeyen kendisinden başka hiç kimseyi saymayan ve kendisinden başka hiç kimseyi sevmeyen insanlara karşı acıma duygusu olmayan herkesi kıran, üzen ve insanların canını yakmaktan zevk alan kişilere verilen isimdir. Bu tür insanlar toplumun iç huzurunu bozarak insanları birbirine karşı kışkırtmakdan zevk aldıkları için onların üzülmesi ve kendilerini kötü hissetmesi cani kişi tarafından kendince mutlulukla karşılanır.

  cani kelimesi vicdansız kelimesine yakındır. Önüne gelene her türlü kötülüğü yapan ve bundan zevk alan kişilere denir. Acıma duyguları yoktur ve çok sorumsuzca davranırlar. Herkesin canını yakma potansiyelleri vardır ama kendilerine laf kondurmazlar.

  Cani demek bir insana bir hayvana bir bitkiye yani bir canlıya hatta cansız olan bir mala bile gözünü kırpmadan kendi canı yanmadan zarar verebilen kişiye denir. Cani insan küçüklüğünden beri ailesi veyahut yaşadığı çevre faktörleri dolayısı ile maruz kaldığı yokluk ve en önemlisi canilik sıfatında özellikle ısrarcı olan bunun için direten insanlar ile birlikte olup yaşadığı hayatı bütün topluma maal etmeye çalışan ve bence akli dengesinin bir bölümünü yitirmeye başlamış yaratık topluluğudur.

  Cani kelime olarak hiçbir şeye acımayan, her şey yok eden ve insanlara acımayarak onları her türlü eziyet eden kişilere denir. Bu kişiden genel özelliklerini şöyle sıralamak mümkündür:

  1. bu insanlar psikolojik olarak hastadır,
  2. bu insanlar ani ani saldırgan tutumlar sergileyebilir.
  3. bu insanlar zekan yapısı genellikle düşüktür.
  4. insanlara ve hayvanlara eziyet etmekten hoşlanırlar.
  5. cani insanlar kan akıtmayı sever ve bunun üzerine birini öldürmek onları mutlu ettiğini sanırlar.

  Cani korkusuz umarsız deli manyak psikopat bu kapı böle uzarda uzar cani işte :joy::joy: