Cecil Otel tarihçesi ve özellikleri nelerdir?

ABD’de bulanan ünlü Cecil oteli hakkında bilgi verir misiniz? Otelin dönüşümü hakkında neler biliyorsunuz?

">

Cecil, 1924 yılında üç otelci William Banks Hanner, Charles L. Dix ve Robert H. Schops tarafından iş seyahatinde olanlar ve turistler için inşa edildi.vitray pencerelerle süslenmiş, saksı palmiyleri ve su taşından heykel bulunan gösterişli lobisi 1 milyon dolara mal olmuştur.2007 yılında, otelin bir kısmı yeni sahiplerin devralınmasının ardından yenilenmiştir. Otel 2014 yılında New York City otel işletmecisi Richard Born’a 30 milyon $ 'a satıldı .Şubat 2017’de Los Angeles Şehir Meclisi, Cecil’i Tarihi Kültür Anıtı olarak kabul etmek için oy kullandı, çünkü bu 20. yüzyılın başlarında bir Amerikan otelinin temsilcisi ve mimarının eserinin tarihi önemi nedeniyle.

Bu otelin sıradan bir otel olmadığını hayaletlere, katillere, akıl hastalarına ev sahipliği yaptığını, 600 odasının lanetlendiğini söyleyenler var. Karanlık geçmişi sayesinde Los Angeles’in en ünlü otellerinden biridir. En seri katillere ev sahipliği yapmıştır ve yıllarca ilginç ölümlerin yeri olmuştur.

">

Cecil, 1924 yılında üç otelci William Banks Hanner, Charles L. Dix ve Robert H. Schops tarafından iş seyahatinde olanlar ve turistler için inşa edildi. Loy Lester Smith tarafından Beaux Arts tarzında tasarlanan ve W. W. Paden tarafından inşa edilen otel, vitray pencerelerle süslenmiş, saksı palmiyleri ve su taşından heykel bulunan gösterişli lobisi 1 milyon dolara mal olmuştur. Üç otelci, şehir merkezinde başka bir yerde birkaç benzer otelin kurulduğu bilgisiyle, işletmeye yaklaşık 2,5 milyon dolayı yatırım yaptı, ancak açılışından beş yıl sonra, Birleşik Devletler Büyük Buhran’a girdi. Otel, 1940’larda modaya uygun bir destinasyon olarak gelişmesine rağmen, otelin yakınlarında Skid Row olarak bilinen alan gittikçe daha fazla popüler hale geldiğinden, sonraki on yıllar otel cazibesini yitirmiştir. Dört millik bir yarıçap içinde 10.000 kadar evsiz yaşıyordu. 1950’lere gelindiğinde otel, konuklar için ün kazanmıştı.

2007 yılında, otelin bir kısmı yeni sahiplerin devralınmasının ardından yenilenmiştir.

2011 yılında Cecil Hotel, yeni bir web sitesiyle birlikte “Stay on Main” olarak yeni marka kurdu; eski web sitesi thececilhotel.com, 2013 sonunda kapanmıştır.

Otel 2014 yılında New York City otel işletmecisi Richard Born’a 30 milyon $ 'a satıldı ardından New York merkezli başka bir firma olan Simon Baron Development mülk için 99 yıllık bir arazi kiralaması satın aldı. 2016 yılında Simon Baron’un başkanı Matt Baron, otelin büyük lobisi gibi binanın mimari veya tarihsel açıdan önemli bileşenlerinin korunmasına kararlı olduğunu ancak şirketinin iç mekanı tamamen yeniden geliştirmeyi ve “hodgepodge” çalışmasını tamir etmeyi planladığını söyledi. bu daha son yıllarda yapıldı. Geliştirici, odaları yenilemenin ötesinde bir spor salonu, salon ve çatı havuzu da planlıyor. Projenin 2021’de tamamlanması planlanıyor

Şubat 2017’de Los Angeles Şehir Meclisi, Cecil’i Tarihi Kültür Anıtı olarak kabul etmek için oy kullandı, çünkü bu 20. yüzyılın başlarında bir Amerikan otelinin temsilcisi ve mimarının eserinin tarihi önemi nedeniyle.

1924 yılında William Banks Hanner, Charles L. Dix ve Rober H. Schops adlı üç otelci tarafından inşa edilmiştir. Gösterişti tasarımı ile yaklaşık 1 milyon dolara mal olmuştur. Bulundukları yerde 3 adet daha otel olduğundan otele yaklaşık 2,5 milyon dolar yatırım yaptılar. Ancak otelin faaliyete geçtikten beş yıl sonra Amerika büyük bir buhrana girmiştir. 1940 yıllarında o zamanın modasına uygun şekilde restore edilmiş ancak otele yakınlarında ki Skid Row olarak bilinen meydan daha fazla rağbet görmüş ve otel cazibesini yitirmiştir. 2007 yılında otelin bir kısının yeni sahipleri tarafından devralmasının ardından yenilenmeye gidilmiştir.

Cecil otel bin do kuz yüz zamanların da yapılan çok büyük meblalar harcanmış nostajik bir oteldir ve pek rabet görmemiş bir otel dir