Cem Uzan: 2023'te Cumhurbaşkanı Olacağım

Genç Parti lideri Cem Uzan, Erdoğan döneminin bittiğini ifade ederek vatandaşa, erken seçime ‘hayır’ deme çağrışında bulundu. Uzan, konuşmasında “2023’te Erdoğan’ı davul zurna ile emekli edin gitsin” ifadelerine yer verdi.

">

Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Cem Uzan, kendisinin cumhurbaşkanlığı için aday olduğunu ve 2023 yılı Haziran ayında Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağını dile getirdi. Muhalefete yönelik, Erdoğan döneminin bitmek üzere olduğu ifadelerini kullanan Uzan, seçim tarihi olan 2023’ün beklenmesi gerektiğine dikkat çekerek; halka erken seçime ‘hayır’ deme çağrısında bulundu.

Anayasaya göre Erdoğan’ın görev süresinin 2023 yılında son bulacağını vurgulayan Genç Parti kurucusu, anayasada ‘erken seçim’ diye bir kavram olmadığını ifade etti. Uzan, anayasa içeriğini defalarca okuduğunu ve profesörlere danıştığını belirterek, anayasa kapsamında ‘seçimlerin yenilenmesi’ tabirinin yer aldığını ancak seçimin üzerinden neredeyse 5 yıl geçmişken seçimin yenilenmesinin doğru olmayacağını söyledi.

Türkiye’yi 20 yıla yakın bir süredir Erdoğan’ın yönettiğini ve görev süresinin tamamlanmasına 1 yıl kalmışken muhalefet partilerinin elini kolunu kıpırdatmaması gerektiğini ifade eden Cem Uzan, seçim için normal sürenin beklenmesi çağrısında bulundu.

UZAN: ERDOĞAN EMEKLİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 yılında yapılacak olan seçimde aday olmayacağını ifade eden Cem Uzan, Sözcü’ye verdiği röportajda, Erdoğan döneminin 1 yıl sonra bittiğini belirtti ve muhalefet partilerine seslenerek “seçim zamanını bekleyin” dedi. Erdoğan’ın seçimlerde aday olmaması durumunda muhalefetin SADAT ya da YSK ile uğraşmayacağını söyleyerek ekledi; “2023’te Erdoğan dönemi bitecek, emekli olacak.”

“2023’te CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayı olduğunu belirten Cem Uzan, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak olan seçimde Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağını iddia etti.

Uzan, ‘siyasî yasak’ iddiaları üzerine kendisine yönelik “hakkında hapis kararları var” diyenlere; Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan ve Bülent Ecevit gibi isimlerin de yasaklı olmalarına rağmen başbakan veya cumhurbaşkanı oldukğunu, kendisinin ise başbakan değil, cumhurbaşkanı olacağını belirterek, yasakların -milletin oy verdiği müddetçe- hiç kimsenin önünde engel teşkil etmeyeceğini ekledi.

Gerçekten şaka mı bu. Tamam mevcut iktidarcı da değilim muhalefette yada hiçbir siyasi partici değilim. Dümdüz vatandaşım ben ama yani ülkenin başına da geçmeyi planlayan bu kişi ne kadar doğru bir tercih olabilir ki ya. Yok ya saçmalığın daniskası olur. Kalsın canım bence.

Seçim yaklaştıkça aday adayları veya adaylar, konuşmalara başladı. Ancak ileri dönük planlı bir program yerine mevcut şeyleri tekrardan öteye gidemiyorlar.

İç siyasetle alakalı okuduğum en saçma haberlerden biri olabilir bu. Her seçim benzer teraneler. Bu kadar rahat tavırlarla istedikleri iddialarda bulunmaları ise sinir bozucu. Adam sanki Cumhurbaşkanı değil de 3/C sınıfının başkanı seçilecek.

Zaten niye şaşırıyorum ki, fıkra gibi bir ülkede yaşamıyor muyuz? Seçimlere kadar daha ne kadar ilginç şeyler yaşayacağız acaba? Daha da içimi ürperten ise seçimlerden sonra ülkenin nasıl bir yer olacağı.

Ya şunu da eklemeden edemeyeceğim adam güya anayasayı defalarca okumuş ama anayasadan haberi yok. Uganda anayasasını okumuş olabilir mi? Cumhurbaşkanının en fazla kaç defa seçilebileceği Anayasamızda gayet açık bir şekilde yazıyor.

kim ne derse desin insanlar kesin konuşmamalı siyaset i hiç sevmiyorum ama şunu da görmemek mümkün değil bazı kesimler körü körüne parti liderlerine inanıyor ve onun yolundan gidiyor birazcık at gözlüklerinizi çıkartın en olanaklı en doğru insanı bulmaya çalışın onun da doğrusunu yanlışını görün bu zihniyetten vazgeçin artık

2023 de cumhurbaşkanı olacağına dair vahiy gelmiştir. Kesin ve net olarak yapılan bu açıklamayı bu şekilde yorumluyorum. Türkiye’de dahi yaşamayan birinin böyle bir açıklaması ya kendini kaf dağında görüyor olsa gerek ya da kendi inancından vahiyler alsa gerek diye düşündüm :rofl:

Bunlar bu ülkenin başına gelmiş en büyük beladır. Bir insan neden böyle saçma sapan bir açıklama yapar gerçekten anlamıyorum. 2023’de kim başkan olur bilinmez ama bayağı bir kaos çıkıcak o belli

Erdoğan varken ancak birden fazla Parti’nin liderleri birini çıkarırsa cumhurbaskani olur. Erdoğan’ı seven çok kişi var o yüzden kolay kolay yenemez kimse