Cep telefonu alırken hangi özelliklere dikkat edersiniz?

Cep telefonu alırken hangi özelliklere dikkat edersiniz açıklar mısınız?

Cep telefonu alırken kamera , kamera ,işletim sistemine , performansına , pil ömrüne bunlara dikkat edilmelidir.

kamerasına şarjını uzun gitmesine ve çalışıp çalışmadığına bakarım bide eğer 2. el alıyosam imesine çünkü çalıntı olma durumu var ondan sonra alırım

Cep telefonu alırken ; kamerasına , işletim sistemine ,pil ömrüne , performansına dikkat ederim.

Cep telefonlarında en önemli gördüğüm özellikler; ram, rom, işlemci ve batarya ömrüdür.

Cep telefonu alırken öncelikle hangi marka model alacağım ona karar veririm. Sonra remine, kamerasına, sürümüne, pilin kaç miliamper olduğuna ve oyun performansına bakarım.

En önemlisi batarya ömrü olmakla birlikte oyun oynamak amaçlı işlemci ve ramine bakarım. Fiyat-performans da önemli tabi.

Benim için önemli olan fiyatı. Sonuçta altı üstü konuşuyoruz ve internete giriyoruz. Onun haricinde başka bir özellik aramıyorum diyebilirim. Lüks merakım yok.

Genellikle işlemci hızına, işletim sistemine, kamerasına, fiyatına ve tercih edilip edilmemesine çok dikkat ederim.

Şimdiye kadar öncelikli olan genelde fiyat malullüğü ve işime yarayan özelliklere sahip android işletim sistemli bir telefondu.Ama artık ios işletim sistemi ve kamera kalitesinin üst düzey olması nedeniyle iphone tercih ederim.

İşlemci hızı, kamera özellikleri, pil ömrü, kasa rengi ve fiyatına bakarak yeni telefon aldım. Her şeyinden çok memnunum tek bir şey dışında telefonumun ekranı full cam ve oval kenarlı ve hiçbir şekilde ekran koruyucu cam ya da streç film bulamıyorum, aldıklarım hep kısa süre sonra atıyor. Demek ki telefon alırken ekran camının şekline de bakmak gerekiyormuş.

Cep telefonu alırken, gözüme hitabetmesine, işlemci hızı ve kamera özelliklerine en önemlisi de bütçeme uygun olup olmadığına dikkat ederim.

Bir telefon alırken önce istediğim fiyat aralıklarındaki telefonları incelerim. Bu seçenekler içinde ram, rom, işlemci hızı ve batarya ömrü önceliğimdir. Çoğunlukla tercih edilmeyen serileri de pek tercih etmem açıkçası çok satanlar listesine mutlaka bir göz atarım.

Telefon alacağımda öncelikle internet milletin o telefon hakkında yazdıklarını ve internette bulunan videolarını izlerim. Telefon alacağımda performansını, kamerasına ve hafızasına bakarım.

Ben eski tuşlu telefonlardan yanayım. Onlar hep en sağlamı oluyor. Çünkü şu dokunmatik akıllı dediklerimiz aslında bizleri esir ediyor da farkına varmıyoruz.

Telefon almadan önce hepimiz az çok araştırma yaparız. Yapılan yorumları takip ederiz.
Teknik olarak ilk başta işlemci ve ram özelliklerine dikkat ederim.
Telefon ekranında kullanılan cam da önemli.
Bazı telefonlarda çekim problemi olabiliyor. Örneğin Sony Xperia Z3 gibi. Almadan önce bunu araştırmak gerekiyor.
Ses seviyesi diğer dikkat edilecek husus. Yine bazı modellerin sesi istenilen düzeyde çıkmıyor.
Gelelim en büyük sorunumuza. İstediğimiz özelliklere sahip telefonların fiyatları el yakıyor. Bundan dolayı bazı isteklerimizden vazgeçmek zorunda kalabiliyoruz.

Eğer maddi açıdan sıkıntılarım yoksa akıllı telefonda arayacağım en önemli özelliği bataryasının ne kadar kaliteli olması. Bataryası iyi olan telefonun diğer özelliklerinin de iyi olacağını düşünüyorum.

Öncelikle kullanışlı mi değilim mi ona bakarım. ramine kamerasına parmak izi var mı yok mu gibi teknik açıdan bakar öyle alırım.

Dahili hafızasına dikkat ederim. Bundan başka batarya ömrüne, kamera kalitesine ve inceliğine bakarım.

Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gereken kişiden kişiye değişmektedir diye düşünüyorum. el kulanımına bağlı mesela herhangi bi cep telefonu benim elime uygun olabiliyorken başka kişi için aynı şeyi söylemiyorum… o yüzden kişiye bağlı. yakından görülmesi denemesi şart.