Cevaplarda alt harf sayısı yükseltilmeli?

Geçmiş tarihli ve kilitlenmiş çok iyi bilgi içerikli sorular görüyorum arada. Soruya gelen cevaplar ise ciddi anlamda vahim. Bir cümlenin dahi düzgünce oluşturulamadığı içeriklere rastlıyorum. Sırf 1-2 kuruş için “konu kilitlenmeden yazayım” mantığı ile hareket edip; kaliteli yazacak arkadaşlarımızın hakkını yiyen ve sorunun güzelliğini gölgeleyenler var. Başından beri dile getiriyorum ve yine söyleyeceğim, lütfen ama lütfen alt harf sayısı 50 değil 150 (hatta bana kalsa 200) olsun. “Yok şu an için bu güncelleme yapılamaz” deniliyorsa da kilitlenen fakat düzgün cevap almayan iyi nitelikteki bilgi içerikli sorular, belirlenecek bir moderatör tarafından gözden geçirilerek üyelere açılsın veya bahsettiğim tarzdaki kilitli sorulara denk gelen, moderatörlere bildirsin öyle açılsın. Bu detaylar yönetim tarafından değerlendirilir zaten.
Benim en çok istediğim, hem site hem de gerçekten emek veren üyeler için sağlıklı bir karar olacak olan; yorumlarda girilmesi gereken alt karakter sayısının artırılması.
Bu konuda müsait bir zamanınızda düşünmenizi talep ediyorum @Alshain

Ben ortalama 100-170 arası yazıyorum ve hiçte benden önce ilk beşe giren olmuyor. Destan yazmazsanız ilk beşe girebilirsiniz efenim.

Bilgi sorularında ben de 150-250 karakterle yazıyorum, bazen daha fazla yazdığım bile oluyor her zaman ilk 5’te oluyorum. Bilgi sorularında hiç sıkıntı çekmedim. Yorum soruları için aynı şeyi söyleyemem tabi ki.

bence de sadece geçiştirmek için yazılmamalı insanların okuyup bilgi alabilecekleri bir metin olmalı ki herkes birbirine yardımcı olsun

Sizin gibi düşünenleri görmek beni mutlu ediyor. Güzel düşünceniz için teşekkür ederim kendi adıma.

Bazı sorulara da kısa ve öz cevaplar gerekiyor. Ben 100 aralarında yazıyorum.

Ama cevabı kısa olan sorularda var doldurmak içinde mi saçmalansın birde bence böyle düşünmek lazım, sorular gittiğinde cevabı uzun olabilecek sorular gözden geçirilip ona göre alt sınır konulsun hepsine değil.

Kimisi için mühim olan ilk 5’e girmek evet, yanlış bir yaklaşım da değil elbette ama sırf ilk 5’e girmek adına düzgün tek cümleyi dahi oluşturamayanlar var. Güzel bir soruya gelen cevaplarda kopyasız, mantıklı bir cevap görmek isterim kendi adıma. İki cümlelik kısa bir cevabı dahi mantıklıca oluşturmaya üşenenler var. Büyük ve küçük harf kullanımına, noktalama işaretlerine dikkat etmeyenler var. Bir yerde de önünün alınması gerekir. Burada kazanç sağlayanların duyarlı davranarak, sitenin vizyonuna da katkıda bulunması gerekiyor. Para kazanmayı herkes ister ama karşılığı da emek ile verilebilmeli. Ben duyarlı davranmayı tercih ediyorum. Ortada iyi şeyler varsa, destek olunması gerekir.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

">
Hocam bence çok yanlış düşünüyorsunuz son cevaplarınıza bakıyorumda aradan baya zaman geçmiş sorulara cevap veriyorsunuz. Örneğin yukardaki soruya 12 gün sonra cevap vermişsiniz . Diğer cevaplarınjz da öyle her bir saatte cevap veriyorsunuz . Bu durumda ilk beşe girmeniz zaten zor. Ayrıca ben bilgi sorularında çok nadır 6dan sonra cevap verdiğim oluyor. Siz ilk beşe giremiyorsanız bu sizin sorununuz. Karakter sayısı ile alkası yok . Ha boş cevaplar çok oluyor. Bildirin moderatörler siliyor size de yer açılır. Öbür türlü karakter sayısının artmasında ben mantıklı bir cevap bulamıyorum siz söyleyebilir misiniz acaba?

Beyefendi benim derdim ilk 5’e girmek değil. Böyle bir amacım olsa inanın hiç zorlanmam. Bir cümleyi mantıklı olarak kurabilecek yapıdayım. Sizin anlamakta direttiğiniz şey, benim kendi çıkarımı gözetmediğim. Ben makul olan seçeneklerin yanında bulunurum. Burada belki de bazılarından daha fazla ihtiyacım vardır kazanç sağlamaya ama hak yiyerek kazanmam. Emek veririm ve emek veren her insana destek olurum. Para bana gelecekse böyle gelir, yoksa istemem. Lütfen bu konu hakkında getirdiğim önerilerde yargılama yoluna sapmayın. Eleştiri yapın, kabul ederim seve seve ama yargılamayın lütfen.

amacım ilk beşe girmek değil diyorsunuz. İşk beşten vuruyorsunuz. Emek diyorsunuz emeği uzun yazmak zannediyorsunuz . Kaliteli yazmak isteyen her türlü yazabilir. Bir cümlede bile anlatabilir. Siteye giren kısa zamanda para kazanmak için burda. Bir cevapta 10 dk uğraşıp birkaç kuruş değil. Boş yorum görürseniz bildirin ben öyle yapıyom ki moderatörlerde siliyorlar çünkü saçmalayan çok. Sınırı yükseltmek saçmalamaları düşürmeyecektir.

Sonuna kadar fikrinize karşı çıkacam çünkü fikriniz yanlış. Burda sizin gibi birkaç kişi hariç bir cevapta 10 dk uğraşmak istemez.