Çevrenizdeki çöp konteynerleri yeterli mi?

Çevrenizdeki çöp konteynerleri yeterli mi? Değilse belediyenize durumu bildirdiniz mi?

Yeterli değil ama bu kimsenin umrunda değil yeterli olup olmasa bile insanlar çöpleri yere atıyorlar bazıları çöplerini çöpe atıyor ama atmayanlarda var bence konteynerler daha çok olmalı. Belki insanlar bu sayede çöpleri çöp kutusuna atarlar.

Yetersız cunku bazen elımızde cop atacak yer bulamayız konteynır denk gelesıye kadar elımızde tasıyoruz cogumuz bu durumu yasamıstır bıle.

Yeterli değil belediyeler bu konuda ilgilenmelidir.

Tabi ki yeterli değil. Bence her mahallede bir çöp konteynırı olması oldukça düşük bir sayı. Her iki sokakta bir giriş ve çıkışlarda toplam 4 çöp konteynırı olsa daha iyi olur.

Ben kendimi bildim bileli hiç bir zaman yeterli olmadı. Bu gidişle olacağına dair umudum da kalmadı. Evim üç yol ağzında ve çok yakın üç tane çöp kontetnerı var. Ne zaman hangiainşn önünden geçsem dolu. Kaç defa bar sonraki sokağınkine attım dolu olduğu için. O konteynerlar gün aşırı boşaltılmasına rağmen sürekli doku. Bir de bu bahar sonu yaz başı zamanlarda bir sürü ot çöpü oluyor. Sanki anlaşmışlar gibi bir gün bir apartman, öbür gün başka apartman atıyor ve sürekli dolu. İllalah ettiriyorlar. Koca koltuğu parçalayıp atanlar bile var. Koltuk, dolap Allah ne verdiyse işsiz gibi parçalayıp atıyorlar sırf eskicilik yapan, gürültücü oldukları ve etnik kökeninden ötürü sevilmeyen karşı apartmanda oturan komşu alıp da işine yaşamasın diye…

İstanbul’da oturuyorum. Çöpleri konteynerlere atanlar da var kapısının önüne bırakanlar da. Ben çöpümü kolay bir şekilde konteynere atabildiğim için bana yeterli geliyor. Fakat, çöpün dışarısına atan, kapısının önüne koyan, yola fırlatanlar için aynı şeyin geçerli olduğunu düşünmüyorum. Çöp konteynerlerini çoğaltmak yerine, çöp konusunda bilinçlenmemiz gerekiyor. Bir şehrin kalabalık olmasına bağlı olmaksızın, gittiğim her şehirde benzer tablolara rastlıyorum. Dün kapaklı, çevreye hoş görüntü veren bir şekilde yerleştirilen çöp konteynerlerini, bugün parçalanmış halde görmemiz mümkün.

Mahallede 3 tane cop konteynır olduğu için yeterli birde fazla evde bulunmadi içinde fazla cop olmuyor bu sebepleee yeterli oluyor.

Bizim mahallede hiç çöp konteynırı yok zaten. Kapının önüne siyah çöp poşetlerini iyice sıkıcı bağlarız ve çöp kamyonuna atılır. Belediye çöp kamyonlarında çalışan çöpçüler kamyonlara yükler ve mamak çöplüğüne boşaltımını yaparlar.

mahalle ve sokaktakiler evet yeterli. Aşırı derecede olması ortamın kokuyla dolmasını sağlar. O yüzden ben yeterli buluyor

Benim yaşadığım şehirde çöp konteynırları yeterli sayıda. Böyle olmasaydı belediyeye bildirim yapardım.

Bence yeterli, ne az nede fazla bizim burdaki konteynırlar.

Arrttırsan neye yarar? İnsan terbiyeli,ahlaklı,iradeli olmadığı sürece.Yani eşşeğe altın sopayla da vursan eşşek yine eşşek

Çevremizde çöp kutuları olsa ne olcak insanlar çölerini genede yerlere atıyorlar çöp kutuları yeterince çevremizde var insanların çöp kutusuna atmaları gerekiyor çöpleri.

Bence değil, bazen istemeden de olsa mecburi köşeye bir yere bırakmak zorunda kalıyoruz. Bir kaç defa söylememize rağmen ilgilenilmedi ve bende daha üstünde durmadım.

Ben üsküdarda otururken çöp konteynerleri gayet yeterli idi. Düzenli olarak çöpler toplanırdı. Şimdi ise kartalda oturuyorum ve hiç memnun değilim. Çöp konteynerleri yetersiz ve de zamanında toplanmıyor.

Bizim ev için evet. Köyde olmama rağmen çöp konteyneri sorunu yaşıyoruz çünkü insanlar kapısının önünde dursun istemiyor. Sürekli toplanıyor ama kokuyor bahanesi yapıyorlar. Bizim için sorun yok ve var konteynerimiz.

Çevremdekiler yeterli zaten yeterli olmazsa koyulması için insanlar bunu gerekli yerlere bildirirler.

Çöp konteynerleri hem hacim hem de sayı olarak nerede olursa olsun, ister köyde ister şehirde, her zaman sorun oluyor. Yetkili birimlerden talep edildiği zaman ilgilenmelerini beklemek zorunda kalıyoruz.

Konteynerlar yeterli fakat daha fazla çöp kutusu konulursa çevre kirliliği azalır. Malesef belediyeye durumu bildirmedim.