Çiçek sadece kadına özgü bir hediye midir?

Çiçek sadece kadına özgü bir hediye midir?

Bence değildir. Erkeğe de verilebilir. Fakat toplumumuzda bu durum tuhaf karşılanabilir.

Hayır değildir fakat. Çiçek güzel ve kokulu olduğu için çiçek gibi kadın tabirinde gelerek , kadınların sembolü olmuştur.

Çiçekler güzel görünmelerinin ve kokularının yanı sıa ifade ettikleri anlamlar sebebiyle de hediye olarak tercih edilir. Örneğin aşkın sembolü olan kırmızı gül kadın tarafından da erkeğe verilebilir. Önemli olan o çiçeği kimin kime verdiği değil, verme amacı, ifade ettiği duygu, sebep olduğu hoş anılardr.

çiçekler kadına özgü degildir ama her zaman kadınlar alinilir kadınlara ait gibi bişey olmuştur

Çiçekler genellikle kadınlara özgü bir şey haline geldi ve erkeklere verildiğinde farklı bakılıyor.

bence çiçek kadınların ruhunu hoş ettiği için bir kadına alınması daha mantıklıdır.

Genelde kadınlar çiçeklerden daha çok hoşlanırlar bu nedenle daha çok kadınlara hediye olarak verilir . Erkekler de sevse onlara da verilir .

Hep erkekler kadınlara hediye aldığı, kadınlar erkeklere hediye almadığı için :joy: erkeklerde hep çiçek aldığı için kadınlar özgü olmuş diye bir durum oluyor :joy::joy::joy:

hayır çiçek erkeğe de verilebilir saygı duyduğunuz ifadesiyle. Olaya romantizm olarak bakmazsak herkese verilen hoş bir duygu uyandıran bir hediyedir.

Çiçek sadece kadına özgü bir hediye değildir. Ama toplumumuz tarafından bir erkeğe çiçek verilmesi sıcak karşılanmaz. Çünkü çiçek , naiftir, hoştur, güzel kokuludur tıpkı kadın gibi bu gibi özellikler nedeniyle çiçek kadına benzetilir ve kadınla özdeşleşmiştir.

Ne bileyim ya erkeklere hiç veren görmediğim için bir değişik gelir gözüme

Çiçek yakışana alınır , çiçek kadına yakışandır…
Bir kadını gerçekten sevmek için, onu anlamak için ruhunun derinliklerini bilmelisin.
Tüm düşüncelerini duymalı tüm hayallerini görmeli, uçmak istediğinde ona kanatlar vermelisin…


bence kadınlara alınması daha mantıklı erkeklere almak biraz abes kaçar.

Çiçeği sadece kadına özgü gibi gösterilmesi çok yanlıştır. Kimin kime aldığı değil çiçeği verirken ona hangi duygularla verdiğin önemlidir.

Çiçeklerin doğal ortamından koparılarak hediye edilmesini doğru bulmuyorum ancak saksıda yaşayabilen ve düzenli bakımları yapılabilen çiçekler hediye edilmelidir. Bu konuda çiçeklere ilgisi olan herkese hediye edilebilir .İlgisi yoksa ne kadına ne de erkeğe hediye edilmemelidir.

Kadına özgü değil fakat kadına özgü algısı yaratılmıştır. Bir kadının eline daha çok yakışıyor o ayrı konu :blush:

Çiçekler onları seven herkese özgü hediyelerdir.

Bence çiçek sadece kadınlara özgü birşey değildir. Sonuçta çiçeği saygımızı göstermek için de hediye olarak kullanabiliriz.

Çiçeklerin dalında daha güzel olduğunun altını çizerek, sevgi gösterilerinde çiçeğe değer verilmektedir. Görünce ister istemez mutluluk yaratır. :slight_smile: Genel anlamda erkekler doğa konusuna biraz daha az duygusal yaklaşabiliyorsa da erkeklere de hediye olarak alınabilir. Mesela öğrenciden öğretmenlere verilen çiçekler, erkek öğretmenleri de çok mutlu eder. Kişiye verilen değerin çiçekle taçlandırılması güzel bir gelenektir.