Çılgın Bediş nedir?

Çılgın Bediş nedir? Yapım hakkında bilgi veriniz.
Çılgın Bediş (1996 ) - YouTube

1996 yılında Türkiye’de yayınlanmış olan türk gençlik dizisidir. Baş karakterin adı Bediş’tir ve onun maceralarına konuk oluruz. 2001 yılında dizi sonlandırılmıştır. Toplamda 70 bölüm çekilmiştir. Kadrosunda Ayşen Gruda gibi ünlü bir oyuncuyu da barındırır. Çoğu insan benim gibi çocukluk ve gençlik döneminini Çılgın Bediş’le geçirmiştir.

1996 yılında çekilmiş bir Türk dizisidir. İlk yayınlandığı gün 8 temmuzdur. Bir gençlik dizisidir. Başrollerini yonca evcemik oynamıştır.
Oyuncu kadrosu ise ;
Birgül Ulusoy
Zeynep Kaçar
Ahmet Özuğurlu
Ersin Umulu
Gül Yalaz
Müge Arda
Ercüment Balakoğlu
Çiçek Dilligil
Gülçin Hatıhan
Sinan Bengier
Sonay Aydın
Selahattin Taşdöğen
Serap üstün
Cenk Torun
Yonca Evcimik
Selma Sonat
Ayten Erman
Çiğdem Tunç
Cem Kılıç
Başak Sayan
Ayten Uncuoğlu
Rıza Sönmez
Dolunay Soysert
Gökhan Mete’dir.
Yönetmenliği
Yavuz Figenli
Ömer Uğur
Turgut Yasalar
Senaristi
Vasıf Küçükoruç
Müzisyen
Aykut Gürel
Yonca Evcimik
Yapımcısu
Ayhan Aybek’dir.

Çıkış yılı 1997 olmuştur. Show TV kanalında yayınlanan bir dizidir.

90’lı yılların dizilerinden. Bir kızın ve arkadaşlarının çılgın ve eğlenceli hallerini anlatan bir dizidir. Başrolünde Yonca Evcimik vardı.

90’li yillarda televizyonlarda çok sevilen bir diziydi.Genç kizlarin hayati nasil eylenceli hale getire bilmeleri konusunda bir gençlik dizisiydi.

Yonca evcimiğin oynadığı gençlik dizidir 90 larda yayınlanan bir dönemin sevilen dizilerinden biridir.

Yonca Evcimik’ in baş rolünde oynamış olduğu 90 o ünlü dizilerindendir. Küçükken bende çok izlerdim.

Çılgın Bediş, Yonca Evcimik’in rol aldığı 1990’lara ait unutamadığımız bir dizidir, diğer kızların isimlerini hatırlamıyorum fakat dizi çok eğlenceliydi :slight_smile: