Cilt kuruluğu için hangi kremler kullanılmalı?

Cilt kuruluğu için hangi kremler kullanılmalı? Cilt kuruluğu nasıl geçer?

Cilt kuruluğu için nemlendirici kremler uygundur. Örneğin arko krem. Mesela ellerimiz kuruyor ve çatlıyor. Önce ellerimizi yıkayıp ıslatmalıyız ve kurulamadan arko kremi uygulamalıyız. Islakken yani elimiz nemliyken uyguladığımızda krem daha uzun süre nemli tutuyor ve uzun süre etki ediyor

Cilt kuruluğu için nivea’nın nemlendirici kremlerini kullanabiliriz. Düzenli aralıklarla kuruluk hissettiğimizde bu kremleri yeterli ölçüde uygulayabiliriz. Eğer aşırı kuruluk ve rahatsızlık hissediyorsanız mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Muayene sonucunuza istinaden krem ve ilaç tedavisiyle cilt kuruluğundan çabucak kurtulabilirsiniz.

Ben avonda nem balmı var onu kullanıyorum cildime de iyi geliyor birde aloe veralı maskeler baya iyi geliyor cilde.

Öncelikle cilt kuruluğunun temeline inilmelidir. Fizyolojik olarak bir rahatsızlığınız var mı? gibi soruları sormalısınız.
Ve takviye ürün kullanmak yerine (krem, ilaç gibi…) öncelikle doğal yöntemler denenmelidir.

 • Vücutta su yetersizliği veya yeteri kadar içmeme de vücutta kuruluğa neden olmaktadır. Bolca su içilmelidir. Zeytinyağı çok iyi bir nemlendiricidir çok az bir miktarı yüksek derecede nemlendirir.
 • Gece yatmadan ve gün aralıklarında düzenli kullanımlarda harika sonuçlar alabilirsiniz

  Cilt kuruluğu için doğal yollarla zeytin yağı ve avakoda yağı gibi yağlar kullanılabilir. Bunların dışında sabunlarında zeytinyağlı seçilmesi de faydalı olacaktır. Piyasa da bir çok nemlendirici kremlerde etkili olmakta.

  Cilt kuruluğu için krem şeklinde vazelinler kullanmak hem cildin nem ihtiyacını karşılıyor hem de herhangi bir tahriş, alerji vb. Olaylara karşı cildi koruyor. Düzenli olarak bu tür nemlendiriciler kullanmak cildimizdeki kurulugun azalmasında etkili bir yöntemdir. Genellikle gece yatmadan önce cildimizi güzelce temizledikten sonra bu nemlendiricileri kullanmak cildimiz için faydalı olacaktır.

  Cilt kuruluğu durumlarında benim naçizane tavsiyem doğal ürünlerin kullanılmasıdır. Bu konuda en etkili yöntem doğal ve saf sızma zeytinyağı kullanılması, cilde sürülmesi çok ama çok etkilidir. Ve bir de doğal argan yağı kullanımı, cilde sürülmesi çok etkilidir. Zeytin yağı ve argan yağının en büyük özelliği hücreyeri yenilemeleridir. Ülkemizde zeytinyağı bol bulunmaktadır. Ancak argan yağı sadece Fas ülkesine has bir üründür. Bu sebeple argan yağı zeytinyağını nazaran 100 kat daha etkili olsa da zeytinyağını tercihaz etmemiz normaldir. Zeytinyağını kuru cildimize pamuk yardımıyla sabah uyanır uyanmaz sürmeliyiz ve yaklaşık 15 dakika beklemeliyiz ki cilt o yağı emsin. Sonra üzerimize giyinip, normal aktivitelerimize devam edebiliriz. Ve yine akşam olunca, yatmadan önce tekrar zeytinyağını cildimize sürmeliyiz ve tekrar 15 dakika bekledikten sonra üstümüzü giyinip, yatağa girmeliyiz. Bu işlemi yaklaşık 30 gün devam ettirdiğimizde cildimizin sağlıklı ve dinç bir görünüm kazandığını göreceğiz ve en önemlisi cilt kuruluğunun azaldığını da bizzat yaşayacağız. Tabi bu işlemi 3 ay boyunca devam ettirirseniz daha da iyi olur ve cilt kuruluğu tamamen ortadan kalkar. Bana göre en şifalı ve en sağlıklı nemlendiriciler bu iki doğal yağdır. Bunların haricinde kesinlikle kimyasal bir krem ya da nemlendirici kullanılmamalıdır. Hatta yeni doğan bebeklerini sakın vücut losyonu ya da yağı sürmeyin, sadece zeytinyağı ile vücutlarını silin. Ben her üç evladımı da bu şekilde zeytinyağı ile yağlayarak cilt erinin ğüzelleşmesini sağladım.

  cilt kuruluğu için doğal yolu zeytinyağ dır.

  Cilt kurulugu icin siz kendinize uygun kremi deneyerek bulmalısınız. Bana göre arko krem faydalı. Sana göre başka bir krem olabilir. Kuruyan bölgeyı ıslatıp kurulamadan nemlendirici sürülmelidir. Böylece daha cabuk etki eder. O bölgeyi nemli tutmuş olur.

  Cilt kuruluğu için nemlendirici yağlı kremler kullanılmalıdır. Doğal kremde hazırlanabilir. Mesela limon güzel bir yumuşatıcıdır. Aleovera bitkisinin jelide sürülebilir.

  Cilt kuruluğu için düzenli bir nemlendirme gerekiyor. Bu nedenle gece yatmadan ve sabah uyandıktan sonra yüzümüzü nemlendirmek cilt kuruluklarını büyük oranda azaltacaktır

  Cilt kuruluğu ya da tıbbi adıyla kserozis, cildin en yüzeyel tabakası olan epidermiste uygun miktarda su bulunmamasıyla karakterize çok yaygın bir cilt sorunudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Eller, dirsekler ve dudaklar gibi alanlar cilt kuruluğundan daha fazla etkilenme eğilimindedirCilt kuruluğu pullanma, kaşıntı ve çatlama ile karakterize rahatsız edici bir durumdur. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ya da doğal olarak kuru bir cilde sahip olunabilir. Ancak yağlı cilde sahip olanlar bile, zaman zaman ciltte kuruluk problemiyle karşı karşıya kalabilirler. Kuru cilt vücudun herhangi bir bölümünü etkileyebilir. Genellikle ellerde, kollarda ve bacaklarda ortaya çıkar. Birçok durumda, yaşam tarzı değişiklikleri ve nemlendirici krem kullanımı sorunu çözmek için yeterlidir. Fakat bazı durumlarda problem, altta yatan bir nedenden kaynaklanabilir ve tedaviye direnç gösterebilir. Bu durumda bir dermatoloji uzmanına başvurmak gerekebilir.Ciltte kuruluk gelişmesini önlemek için atılabilecek en önemli adımlar yaşam tarzı değişiklikleri ve nemlendirici krem kullanımı şeklinde sıralanabilir

  Cildiniz kuru ise çeşitli markaların nemlendiricileri ile bu soruna çözüm bulabilirsin ama dikkat edilmesi gereken yerler var bazı kremler cildinde tahrişe neden olabilir çünkü vücudumuza sürdügümüz kremin vücudun nasıl reaksiyon verecegini bazen bilemeyebiliriz o yüzden yakınlarının önerisine yada markalı kremlere yönelmen daha iyi olabilir.

  Nemlendiriciler kuru, normal ve yağlı cilt tipleri için özel olarak üretilirler. Cildi kuru olanlar kendi ciltlerine göre olanı seçip kullanabilirler.

  Cilt kuruluğuna iyi gelecek birçok krem ve yöntem vardır. Öncelikle aleo vera her şeye iyi geldiği gibi cilt kuruluğuna da iyi gelecektir. Bunu kesinlikle denemenizi öneririm. Daha sonra neutregena kremi en iyi nemlendiricilerden birisidir. Bunu da deneyebilirsiniz.
  Eğer kuru bir cilde sahip iseniz içerisinde daha fazla yağ olan yani yağ oranı yüksek nemlendirici kremler tercih etmenizde fayda vardır. Bu sizin cildinizi nemli tutacaktır ve kurumasını önleyecektir.

  Cilt kuruluğunu önlemenin başlıca yolu su içmektir
  su cilt neminin oluşmasındaki en önemli etkendir
  benim önereceğim cilt kuruluğu için # bepanthol dür kesinlikle çok sağlıklı bir şekilde kuruluk gideriyor ve harika nem kazandırıyor bunun yanında kızarıkları önlüyor yumuşak bebeksi bir cildiniz oluyor

  Cilt kuruluğuna zeytin yağlı kremler, gerçek gül ürünlü vücut losyonu, arko krem de bu sıkıntıyı giderme de yardımcı olur.

  krem yerine dogal şeyler kullanmak daha saglıklı mesela salatalık maskesi gibi

  Zeytinyağı iyi gelir. Ama gerçek zeytinyağı kullanmanız gerekir. Her markaya güvenmeyin. Aloe vera da iyi geliyor. Kullandığınız kremin içerisinde varsa o da nemlendirir. Avokado yağı da çok iyi gelir. Hem cilt hem saç için çok iyi bir nemlendirme sağlar.