Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler nelerdir?

Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler nelerdir? Cilt kuruluğuna hangi bakliyatlar sebzeler ve meyveler iyi gelir?
">

Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler zeytinyağı gibi birçok vitamini içerisinde besleyen besinler iyi gelir

Elma cilde canlılık veriri , greyfurkt cilde parlaklık veriri , et ve balık da cilde çok iyi gelir .

bu ciltden asili olarak değişiyo aslinda kuru yağli ciltler için farkli. Genel olarak zeytinyaği ve bun abenzer diyer yağlan cilt için iyidir. Süt ve buna benzer ürünler de cilde iyi geleir

En başta kesinlikle su, günlük su tüketim miktarına dikkat etmeliyiz, sonra Hindistan cevizi ve yağı Avokado , zeytinyağı


Aloe vera kesinlikle etklilidir sonra doğal tahriş etmeyecek maskelerin çok önemi vardır etkisi olmaktadir

Kayısı, zeytinyağı,Hindistan Cevizi yağı,Aloe Vera , Salatalık

Cilt kuruluğunun birden fazla sebebi olabilir. En yaygın görülen yararlı yöntemlerden bazıları su tüketimini düzene sokmaktır. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşmaktadır. Yeterli su tüketmediğimiz takdirde vücut suyu acil ihtiyaç bölgelerine taşıyacağından ciltte kuruluk görülebilir. Bunun dışında vitamin eksiklikleri de cilt kuruluğuna neden olabilir. E vitamini içeren sağlıklı yağların tüketimi de kuruluğa iyi gelebilir.

Cilt kuruluğuna krem iyi gelir. Kremin içinde de her besinden yeteri kadar vardır.

Cilt kuruluğu için genelde E vitamini barındıran ürünler iyi gelmektedir. Ve bazı doğal yağlar.

hindistan ceviziyağı, omega 3 besinler (balık vb.), takviyeler cilt kuruluğuna aşırı iyi geliyor kesinlikle sabun kullanmamak lazım cildi aşırı tahriş ediyor güneş kremi vb nemlendiriciler cildi neme doyurur ve kuruluk olacağını sanmam A vitamini eksikliğinde de cilt kuruluğu oluyor değerlere baktırılabilir

zeytinyağı başlı başına en iyi besin ve kozmetik ilaçtır. Bunun dışında E vitamini içeren besinler, salatalık gibi sebzeler de cildi nemlendirir , kurulukla savaşır .

Cilt Neden Kurur?

![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623181049-973624-5b58dac7-4120-484c-a583-2826500b8ce5.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623181049-973624-5b58dac7-4120-484c-a583-2826500b8ce5.jpg)

Cilt kuruluğu kişinin kendi doğal yapısının yanı sıra gereken E vitaminin alınmaması, yeteri kadar su tüketmeyerek vücudun susuz kalmasına sebep olmak ve bazı çeşitli nedenlerden dolayı derinin kuruyup kaşınarak çatlar. Cilt kuruluğu vücutta en çok ellerde, kollarda, yüzde ve bacaklarda görülmektedir. Çeşitli birtakım nemlendirici krem kullanmak bunun yanında maskeler yapmak, cilt kuruluğuna iyi gelen meyve ve sebzeleri tüketmek cildin tekrar canlılığının kazanmasına yardımcı olur.

Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Besinler

">

Cilt kuruluğuna iyi gelen birçok meyve ve sebze bulunmaktadır. En çok tüketilecek besinlerde A, B2, C , E Omega-3 , Omega-6 vitamini bulunmasına dikkat edilmeli, bu vitaminleri içeren besinleri yemeye özen gösterilmelidir.

SALATALIK :cucumber:

">

Salata cildin nemini geri kazanmasına cilt kuruluğundan kurtulmaya yardımcı en güzel besinlerden biridir. Bildiğiniz üzere salatadan birçok maske yapılmaktadır. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler yönünden oldukça zengin olan salatalık cildi kuruyanlar için bir numaralı besindir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI :coconut:

">

Hindistan cevizi yağı birçok yemeklerde kullanılmasının yanı sıra cilt için en güzel ürünlerden biridir. Cildin doğal nemini kazanmasında çok etkili olan bu yağ cildin kuruluğunu yok ederek yumuşak, parlak ve canlı bir cilde kavuşmaya yardımcı olmaktadır.

MUZ :banana:

">

Muz besin değeri çok yüksek olan bir meyvedir. Muz ile yapılacak maske sayesinde cilt canlılığını yeniden kazanacaktır. Muz ciltte tam bir doğal botoks etkisi yaratmaktadır.

ZEYTİNYAĞI :olive:

">

Zeytinyağı sağlığa, cilde ve saça çok iyi gelen sıklıkla kullanılan çok sağlıklı bir besin maddesidir. Birçok maskelerin içinde yer alan zeytinyağın cilt kuruluğunu gidererek cildi pamuksu bir dokuya sahip olmasına, nemlendirmeye, cildin kuruluğundan arınmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler, avokado, hindistan cevizi, yulaf, tatlı patates, havuç, bol sulu meyveler, kuruyemişler.

Hindistan cevizi, avakado, yulaf, tatlı patates, somon balığı, zeytinyağı, havuç, koyu yapraklı yeşillikler.

Sulu besinler tüketmek. Avakado, hindistan cevizi yemek cilde iyi gelir.

Alovera bitki özü doğal zeytin yağ karınca yağı nemlendirici krem

Cildimizin sürekli nemli kalmasını sağlamak için en önemlisi su tüketimini düzenli hale getirmek gerekir, vücudumuz için gerekli olan su miktarını hergün tüketirsek cildimizde nemli kalacaktır.

Avakado yağı yoğun nem sağlar kuru cildi rahatlatır. Yine su bazlı nemlendiriciler hassas ve kuru ciltlere iyi gelir. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, kuşburnu çekirdeği yağı gibi yağlar da iyi gelir. Düzenli nemlendirici kullanımı ve bol su tüketimi cildi rahatlatır.

Benim çok muzdarip olduğum bir konu ya. Aloe Vera bayağı işe yarıyor onun dışında bir çok maske var zaten.