Cilt kuruluğuna neler iyi gelir?

Kuru cilde sahip bir insan neler kullanarak bu sorunu çözebilir ?

Cilt nemlendiricileri kullanarak, uzun ve sıcak banyolardan uzak durarak, bebek yağı ve vazelin kullanılarak cilt kuruluğu çözülebilir.

sürekli kullandığım bir krem olmalı ve düzenli şekilde uygulanmalı

Tabiki Nivea tarzı nemlendirici kremler iyi gelir.

Kahve telvesi ile doğal maske yapılabilir cildi çok güzel nemlendiriyor, yağlı kremler yerine doğal nemlendiriciler deneyin, mesela salatalık maskesi veya farklı meyvelerle nemlendirin.

Nemlendirici krem kullanıyorum yumuşacık yapıyor,başka bişey yapmıyorum…

Yağlı kremleri iyi gelir farmasinin avonun vazelin iyi gelir

Cilt kuruluğuna en iyi su bazlı nemlendiriciler iyi gelir. Vazelin kullanmak iyi bir çözüm yöntemidir. Bu durumla daha çok kışın karşılaşılır. Klima iyi bir hava kurutucudur. Kalorifer peteklerinin üzerine özellikle gece yatarken bir miktar su koymak cildi biraz da olsa nemlendirebilir. Bu dert hemen hemen her yaşta görülür. Cildi donuklaştırıp daha yaşlı görünmesini sağlar.

Ben her türlü kremi herşeyi denedim çözüm bulamadım. Şimdide kantaron yangını deniyorum.

Cilt kuruluğundan şikayetçi isek aslında bol su içmemiz gerekiyor su cildi güzelleştirir aynı zamanda nem oranını karşılar.Nemlendirici soft kremler sürebiliriz ,cilt maskeleri peeling yapabiliriz cildimizi daha çok nemlendirir .

Bol bol su içmek gerekir ve yatmadan önce nemlendiriciler ile cildi desteklemek gerekir,kafeinli gıdalar ve tütün kullanımı da cildi oldukça kurutur.Beslenme dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur.