Ciltteki kızarıklıklar makyajla nasıl kapatılır?

Ciltteki kızarıklıklar makyajla nasıl kapatılır? Yüzde kızarıklık hangi ürünlerle kapatılır?

Çok makyaja yada fondotene gerek yok normal kapatıcılarla kızarık olan bölgeye yeteri kadar ürün uygulayıp parmağımızla nazikçe dağıtmamız ve bir pudra ile sabitlememiz yeterli olucaktır.

Aslında kızarık bölgeyi kapatmak için kapatıcı kullanmanız yeterlidir. Ama öyle ağır ağır fondötenler kullanmanıza gerek yok.Hafif çok ağır olmayan bir kapatıcıyla kızarık olan bölgeye hafifçe uygularsanız işe yarayacaktır.

Fazla kapatmasak iyi olur önce kremle zemin hazırlanır fondotenle pudrayla diğer kapatıcılarla görülmiycek şeklinde kapatılır

Kimyasal içeren makyaj malzemeleriyle ciltte olan kızarıklıkları kapatmaya kalkarsak cilt tahrişi meydana gelebilir ve durum daha kötüye gidebilir.

önce kızarıklığın sebebini bilmek gerekir eğer ciddi bir boyuttaysa makyaj kullanılmamalıdır. Bunun dışında uygun bir baz sürüp üzerine cilt tenine uygun renkte bir fondöten ile kapatılabilir.

Kapatıcı, fondöten, pudra gibi ürünler uygulayarak kapatabiliriz fakat ilk olarak evde doğal çözümler ile kızarıklığı azaltmak daha iyi olur. Makyaj kızarıklığı daha da artırabilir.

Kaliteli fondöten ile rahatlıkla kapatılabilir. Yeterki güzel makyaj yapmayı bil.

Makyaj malzemrleriyle en çok kapatma için ( kapatıcı ve föndoten) kullanılır faha başka malzemelerlede kapatma işlemi uygulanabilir.

Yüksek kapatıcılığı olan fondöten tercih edilmelidir. Veya kızarıklık giderici kapatıcılar kullanılmalıdır.

eğer kızarıksa önce yeşil sürerek zıt renkle kapatılır daha sonrasında föndotönle devma edilir mor isede mavi

Makyaj bazı sürdükten sonra yeşil renkli bir kapatıcı ile kırmızı yerleri kapatmalı ve üzerine fondoten sürmelisiniz.

Öncelikle yüz temizlenir. Güzel makyaj altı ve onarıcı bir krem ile yüz nemlendirilmelidir. Daha sonra yüzdeki kızarıklık görüntüsünü yok etmek için biraz kapatıcı sürülmesi yeterlidir. Fazla sürmeden ve dikkati kızarıklık olan bölgeye çekmemek için cilt tonuna uygun bir kapatıcı sürülmesi gerekir. Başka türlü çok dikkat çeker ve daha kötü bir görüntüye sebep olabilir. Üstüne de hafif bir şekilde pudra sürülürse kızarıklık görünümü ortadan kalkar.

Eğer kızarıklık aşırı değilse normal bir kapatıcıyla kapatıp pudrayla sabitleyebilirsin.

Yeşil bazlı bir kapatıcı ile kapatılır. Zıt renkler birbirini nötrler. Daha sonra üzerine her zamanki fondotenimizi sürüp pudra ile sabitleyerek kapatabiliriz.

Cilt kızarıklıklarını gidermek için nötr bir renk ile kapatmak gerekir öncelikle ve yeşil kapatici kullanılması önerilir,sonrasında kapaticilığı yüksek bir fondöten veya toz fondöten ile sabitlemek gerekir.

Kapatıcığılı yüksek olsun renk tonu ve cilt tonu çok ònemlipudraylada sabitlemek gerekli