Cinayet büro polisi nasıl olunur?

Cinayet büro polisi nasıl olunur?

Cinayet Şube polisleri cinayetin aydınlatılması ve suçluların yakalanması için her türlü olanakları kullanacakları için donanımlı ve gelişime açık olmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda Adli Tıp ve Kriminal terimlerine hakim, öğrenmeye yatkın ve istekli olmaları gerekmektedir. Bunların haricinde insan ilişkileri kuvvetli ve dikkat seviyesi yüksek olmalıdır.

Cinayet büroda polis memuru olarak çalışabilmek için öncelikle elbette polis olmak gerekir. Bu da PMYO( Polis Meslek Yüksekokulu) eğitimini tamamlamakla mümkündür. Polis olduktan sonra cinayet büroda çalışmak için herhangi bir sınava girmeye veya ayrı bir eğitime gerek yoktur. Bu birim asayiş şubeye bağlıdır. Burada çalışanlar da daha çok isteyen ve referansı olup önerilen kişilerdir.

Polis olduktan sonra belli bi meziyete sahipseniz veya üstlerinizin sizi önerebileceğini tavsiye edebileceği güvenilir tırnak içinde kafası çalışan biriyseniz büroya yapacağınız başvuru form şeklinde değerlendirmeye alınırsınız bunun ayrı bir okulu yok polisler içerisinden genelde referans yöntemiyle seçilir