Cinayetler neden artıyor?

Gün geçtikçe sürekli bir cinayet haberi duyuyoruz. Peki neden artmaya başladı?

Toplumun eğitim , anlayışsız ve sabırsız olduğu için ne yazık ki çok çabuk cana kıyılıyor.

Cinayetler bilinçsiz insanlardan dolayı kaynaklaniyor çoğu zaman aşiret ten kaynaklanan olaylar da oluyor

Çünkü suçlulara gereken cezalar verilmiyor verilse de kısa sürelik ceza ve caydırıcı olmuyor yapmaya meyilli olanlar da yapıyor.

İnsanların birbirine karşı tahammülünün azalması, aşırı kıskançlık ve güvensizlik, ağır hakaretler, caydırıcı cezaların verilmemesi cinayetlerin artmasına neden olmaktadır.

Sosyal medyanın kullanımı hızla arttığı için cinayetler daha görünür olmaya başladı. Savunulan haklar çerçevesinde, toplumda daha fazla rahatsızlık duymaya başladığımız bir konu oldu bu. Gerekli yasal çerçevenin gerçek anlamda tanımlanması temennisiyle…

Tamamen eski (geri) kafalılıktan dolayı kaynaklandığını düşünüyorum ve gün geçtikçe bu insanlarda artıyor. Bu nedenle cinayetlerde artıyor.

Suçlulara gereken cezalar verilmediği için insanlar zaten girer 5 6 yıl yatarım çıkarım mantığında olduğu için cinayet vakaları da artar haliyle.

Verilen cezaların caydırıcı olmaması, ekonomik kriz ve insanların psikolojik sorunları bunun başlıca sebepleridir.

Töre ve namus cinayetleri gibi çağ dışı şeyler hâlâ sürüyor. Ayrıca artık kimsenin birbirine tahemmülü kalmadı, silah teminatı kolaylaştı. Sevgisiz, seviyesiz insanlar çoğaldı. Bazı psikolojik sorunları olanlarda izledikleri film ve dizeleri örnek alır duruma geldiler. Cezaların yeterli olduğunu düşünmüyorum. Cinayet işlemek isteyene sanırım sebep çok.

Ekonomik nedenlerden dolayı insanlar bir ton sıkıntıya girip kafayı bozuyorlar dışarıda en ufak bişey olsa saldırıcak yer arıyorlar çünkü hani adam zaten bitmiş saldırıcak yer arıyor kafası rahat olan biri gisipte cinayet işleyip adam öldürmez diye düşünüyorum.

Gereken cezalar verilmediği için insanlar öldürmekten can almaktan korkmuyorlar bi kaç yıl yatıp çıkarım diye cinayetler işliyorlar. Diğer nedenide insanların psikolojisi bozuldu düzgün insanlar az.

Caydırıcı cezalar yok ve herkes bir yolunu bulmuş iyi halden indirim, aldattı vs her türlü kendilerini temize çıkarma çabası ve bunu gördükçe cesaretlenip örnek alıp yapanların sayısının çoğalmasına cabası.

Çünkü insanların pisikolojisi bozulmaya başladı , kimsenin kimseye tahammülü yok denecek kadar az .

Kişilerin yetiştirilme şekli küçükken gördüğü olay veya durumlar aile yapısı psikolojik sorunlardan dolayı artıyor olabilir.

Sevgisizlik, özentilik ve şiddetin olduğu bir ortamda büyütülen çocuklar ileride bu davranışları göstermektedir. Bunun dışında en önemli sebeplerden biri de kıskançlıktır. Her gün duyar olduk cinayet haberlerini ama çözüme kavuşturmak için çaba sarf edilmiyor.

Sinir patlamaları. Herkes mutsuz ve bu mutsuzluk ani öfke patlamalarına yol açıyor. Yetişme döneminde de el bebek gül bebek büyüyenler kadını hor görüp aşagılıyor ona eziyet etmekten zevk alıyor. Bu eziyetler bir noktadan sonra tad vermiyor cinayete dönüşüyor. Hep bir ilerisine gider çünkü.

Çünkü herkes ceza almayacaklarını biliyorlar

Ben de emin değilim. Televizyonda bir cinayet davasının gösterildiğini varsayalım. Ondan sonra daha benzer şeyler gördük. İki potansiyel sorun olabilir. Birincisi; cinayet biçimi, cinayet işlemeye meyilli kişilere örnek olabilir. Ayrıca basın, bir noktada bu tür cinayetlere daha fazla ilgi gösterebilir. Birçok ebeveyn cinayeti var. Ebeveynlerini öldürenler suç işliyor. Türkiye’nin şiddet eğilimi de artıyor. Ancak basında yaşanan cinayetlerin arttığını söylemek için bilimsel verilere ihtiyacımız var. Gazete, sayfalarında benzer olayları bildirdi. Bazen bir şeyi başarmanın yolu, onu yapmak isteyenler için bir modeldir.

cinayetler normal bir bireyin yapacağı şey değildir ülkenin psikolojik olarak sorunları var hem madde geçimsizlik bile insanları bu yola sürüklüyor