Çin'den ABD'ye rest. ABD konuşmak isterse konuşacağız, savaşmak isterse de savaşacağız

Çin’in yeni Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Zhang Jun, ABD ile ülkesi arasındaki ticaret savaşıyla ilgili olarak, “ABD konuşmak isterse konuşacağız, savaşmak isterse de savaşacağız.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri 'ne rest çekmek kolay gibi görünse de Dünyanın beşlileri arasına giriyor. İttifak yapacağı ülke sayısı da oldukça çok. Çin de öyle az bir ülke değil tabi. Gözardı edilmemesi gereken bir devlet. Ticari savaş gerçek savaşa dönüşür mü bilemem ama ikili arasında ipler gerilecek gibi görünüyor. Umarım büyümeden hallolur da bu konu uzamaz. İkili arasında ne kadar geçse de bu durum burun dünyayı etkileyecek bir durum.

Abd tamamen şımarık çocuğu oynuyor Çin de boyun eğmiyor ABD’ye bir ders vermek lazım

Çok sert ve yerinde bir cevap olmuş! Tüm dünya olarak dünyanın amerikadan ibaret olmadığını göstermeliyiz karşısında dik durmalıyız! Çin amerikayla başa çıkacak sayılı ülkelerden biridir dünya ticaretinde önemli yere sahip olan çine karşı kimse düşman olmak istemez amerika geri adım atacaktır teşekkürler

Çin’i bu konuda takdir ettim. Çok güzel bir iş yapmış. ABD ve Avrupa çok kibirli uluslararası arenada.

ABD’nin kendini her alanda üstün görme çabasına verilmiş cesurca bir tepkidir.

ABD tek güç olmak isitiyor ÇİN ise kendini ezdirmek istemiyor karşılıklı soğuk savaş var bundan hem o 2 ülke hem biz zarar görüyoruz.

Çin’in ABD ile savaşacağını zannetmiyorum.O kadar insanın birde savaşa soktuktan sonra açlıktan ölebilirler.