Çip tasarımcısı ARM, huawei ile olan çalışmalarını askıya aldığını duyurdu

Çip tasarımcısı ARM, huawei ile olan çalışmalarını askıya aldığını duyurdu bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Amerikanın boykot kararı ile birlikte bu tarz açıklamalar gelecektir. dünya devi olmasına ramak kalmış bu telefon firmasını Amerika yemeyi kafaya koymuş. Yapacak birşey yok.

Bu durum; içinde bulunduğumuz yüzyılda savaş kavramının ekonomik, teknolojik, psikolojik vb. alanlara kaydığını gösteren gelişmelerden sadece bir tanesi. Huawei markası son yıllarda isminden çokça bahsettiren bir marka oldu. İki ay önce ben de ilk defa Huawei marka bir cep telefonu aldım. Fiyat/performans açısından gayet güzel ürünler sunuyor müşterilerine. Daha dün Huawei marka bir cep telefonu kamerasının optik zoom özelliğini gösteren bir video izledim. Gerçekten olağanüstü bir çekimdi. Bu ve benzeri özelliklerinden dolayı da müşteri potansiyeli gerçekten çok yüksek. Haliyle bu durumdan birilerinin rahatsız olması da çok normal. Akla gelen ilk ülke belli zaten. Aynı zaman da bizim ülkemizin de başının belası.

Amerika Başkanı Trump’un kendi markalarını koruyacaklarını ve dünyünın en iyisi olmaları için ne gerekiyor ise yapacaklarını açıklamasından sonra tasması Amerika’nın elinde bulunan kuruluşlardan büyük destekler gelmeye başladı. Bu olan da bundan önce ilişkiyi kesme kararı alan diğer şirketler gibi siyasi amaç uğruna bu kararları almaktalar. Amerika baskısının bu dünya üzerinden kalkması herkes için hayırlı olacak.

amerikanın parmağı vardır bence bir gram çekemiyorlar