Çocuk gibi sevinmek deyiminin anlamı nedir?

Çocuk gibi sevinmek deyiminin anlamı nedir?


Çocuk gibi sevinmek deyiminin anlamı ; Birini olabildiğinden daha çok ve saf , temiz , en içten duygularla , en üst seviyede bir olaya veya duruma sevinmesi demektir.
Aşırı mutlu olmak , duygulu olmak demektir.

Şey olabilir galiba ; saf , temiz sevmek . Çocuklar saf temiz guzellikte sevdikleri için denmiş olabilir diye düşünüyorum.

Çocuklar sevindiğinde şımarır bazen saçmalar ve sevinçlerini bu şekilde gösterir. Bizler de içimizde birer çocuk yaşatıyoruz zaten ya, bir şeye sevindiğimizde o çocuk içimizden çıkıverip bizi saçmalattığında karşımızdaki insanlar da bu deyimi kullanır.

Çocuklar küçücük şeylerden bile aşırı büyük sevinçler yaşayabilir.Yani çok sevinmek çok mutlu olmak anlamında kullanılır.

Bizi mutlu eden şeylere beklenen tepkinin dışında çocukça verdiğimiz tepkilere sölenen deyimdir.

Çocuklar yetişkinler gibi ayrıntılı ve ince düşünemedikleri için en küçük şey bile onlar için mutluluk sebebi oluyor.Masum ve dünyanın en güzel gülüşlerini saçıyorlar. Bu sebeple biz yetişkinler de bir şeye bu kadar çok sevindiğimizde çocuklar gibi mutluyuz diyoruz. Mutluluğumuzu ve gülüşlerimizi kaybetmeyelim.

cocuk sevındıgınde o kadar saf ve temız içtenlıkle sevınır kı cocuk gıbı sevınmek o anlama gelır

çocuklar bu dünyadaki en saf en güzel varlıklardır bu yüzden çocuk gibi sevinmekte saf güzel ve temizdir ordan geliyor olabilir

Yetişkin olan birinin normal sevinmesinin dışında çocuklar gibi saf masum bir şekilde sevinmesidir.

Yetişkin birinin çok aşırı mutlu olduğunun halidir. Çok mutlu olduğu zaman çocuk gibi davranır, çocuk gibi sevinir.