Çocuk sahibi olmak için manevi olarak ne gereklidir?

Sizce çocuk sahibi olmadan önce kişi kendine psikolojik olarak ne katmalıdır?

Psikolojik olarak kisi kendine sevgiyi katmalıdır ve kötü düsünceler yerine iyi düsünceler katması gereklidir çünkü psikolojik olarak sürekli kötü düsünen insanlar çocukları oldugunda çocuklara iyi bir örnek olamaz ve çocuk sürekli olumsuz düsünür.

Çocuk yetiştirmek kolay gibi görülsede aslında çok zor bir sey. Öncelikle insan baştan aşağı kendini irdeleyip hatasız bir hal almak için uğraşması gerekli

Çocuk sahibi olmak için insan kendine manevi olarak destek vermesi lazım. Psikolojik olarak insan kendini daha pozitif bir şekilde hissetmesinde fayda var.

ilk önce bu durumu anne babanın ne kadar iyi olabileceği gerçekten ona yeteri kadar sevgi verebilir miyim diye düşünmesi gerekir. evlat sahibi olmak sadece olmakla olmamalı gerçekten anne baba olacaksa olunmalı keyfe göre evlat sahibi olunmamalı.

Cocuk sahibi olabilmek için. Kendini maddi, manevi,cesaretli,babalık duygusu,sevgili ve saygılı olduktan sonra, her şeye hazır demektir.

Çocuk sahibi olmadan önce, kişinin kendi psikolojik sağlığını düzeltmesi kanısındayım. Eğer bir insan kendisini yetiştiremiyor ve kendisi için bir şeyler yapamıyorsa bunu çocuğu için nasıl yapabilir, bunu düşünmesi gerekir.

Çocuk yetiştirme konusunda bilgi edinip kendini hazır hissettikten sonra bu işe girişmeli

Çocuk sahibi olmak için belirli bir olgunluğa ulaşmak gereklidir. Çocuk isteyen fertlerin bir çocuğun sorumluluğunu her açıdan alabilecek şekilde kendini hazır hissetmelidir.

Çocuk sahibi olmak için öne hazır hissetmelidir. Çünkü uzaktan göründüğü kadar kolay bir durum olmayabiliyor. Bazen psikolojik olarak bile zor dayanabilir ama her şeye rağmen çocuğuyla ilgilenip kendinden fedakarlık edecek, sevgisini verebilecekse çocuk için hazırdır.

Aile eğitimi , bütçe kalkınma planları bilinmeli. Ailenin olgunluğu bilgili olması bu konuda çok çok önemli.

Çocuk sahibi olmak için öncelikle ebeveynler çocuk doğunca ben ona bakabilir miyim? Sevgi gösterebilir miyim? Kendi kendine böyle sorular sormalıdır. Kendine bu soruları sorunca hepsinde evet cevabı alıyorsa bir de eşine söylemelidir bu konuyu eğer eşide evet derse olabilir bence.

Rızkı veren ALLAH her şekilde bakılabilir.Önemli olan evli çiftlerdeki saygı olması.Saygı biterse herşey biter.

vicdan ve merhamet gerekir bence nice babalar ve anneler var taş çıkartır. ne de anneler ve babalar var …

Her şeyden önce çocuk sahibi olacak bireyin çocuğa bir şeyler katacağından emin olması lazım. Kimse hatasız değildir, olamaz da. Ama çocuğa verilecek sevgi ve saygı, öğretilecek bilgi ve değerler çocuğun kişiliğinin oluşmasında yardımcı olacaktır.

anneliğe ya da babalığa hazır olmak gereklidir. Ona çok iyi bakacak sabır ve özverinin kendinde olması gerekmektedir.