Çocuklar neden çok soru sorar?

Çocuklar neden çok soru sorar? Her sordukları soruya cevap vermeli miyiz?

Çocuklar, bilmedikleri şeyleri öğrenmek için soru sorarlar. Ve sordukları sorulara doğru, mantıklı cevap vermeliyiz.

Çocuklar büyüme çagında oldukları için meraklıdırlar,herşeyi merak ederler sorarak ögrenmeye çalışırlar hayatı tanımaya başlarlar.Soruların cevaplarını uygun bir dille ve onların anlayacağı şekilde vermeliyiz…

Küçük yaşta pek fazla bir şey bilemezler bazı şeylerin açıklamasın bazı şeylerin ne olduğunu ne işe yaradığını belki de bir kelimenin anlamını bilemezler ve çok merak ettikleri için, aynı zaman da çok soru sormak zorunda kalırlar.

Çocuklar özellikle belirli yaşlarda çok meraklıdırlar ve hep soru sorarak öğrenmek isterler. Onların anlayacağı ve doğru bir şekilde sabırla cevap verilirse hem iyice anlar, hem de ileriye yönelik sağlıklı bireyler yetiştirilir.

Çocuklar bilmediği ve kavrayamadıği çoğu şeyi sorar.İlk ortalama 2 yaşda sorular başlar önce bu ne şune soruları gelir ve bunu defalarca soruyolar ve bizlerde anne baba olarak hiç usanmadan yanıtlamalıyız.

küçük çocukaların öğrenme isteği yetişkinlere göre daha fazladır ve meraklıdırlar bu yüzden soru sorarlar


Bilmiyorlar çünkü ve içlerinde merak duygusu var hayatı anlamaya çalışıyorlar neyin ne olduğunu çözmeye öğrenmeye çalışıyorlar hepimiz bugüne böyle gelmedik mı zaten?

Çocuklar öğrenmeye açtırlar. Her şeyi merak ederler ve sürekli soru sorarlar. Bu onların dünyayı keşfetme yollarıdır. Aynı soruyu defalarca sorsalar bile bıkmadan usanmadan onlara cevap vermek gerekir.

Öğrenme aşamasında oldukları için. Bilmediklerini sorarlar.

Çocuklar hayatı yeni yeni öğrenmeye başladıkları için çok fazla soru sorarlar. Bazen bize çok basit gelen soruları soran çocuklara sinirleniyoruz ama sinirlenmemizi doğru bulmuyorum kesinlikle. Çocuk daha hayatı yeni keşfetmeye başladığı için ister istemez çevresinde her şeyi merak edebiliyor. Bence çocuğun her sorduğu soruya cevap verilmelidir. Çocuk her gün yeni bir bilgi öğrenmeye meyillidir çünkü bunun içinde size ihtiyacı vardır. Sizden cevabını alamadığı soruların cevaplarını dışarda aramaya başlar ve bu durum çocuğu olumsuz yönde etkileyebilir. En güzeli çocuğun her sorduğu soruya sıkılmadan, bıkmadan ve usanmadan cevap vermektir. Çocuk bir şeyleri öğrenmek istiyorsa tabii ki aileye sormalı. Çocuk için en mantıklı olanı ailesi bildiği için hayatında daha çok başarılı olmasına sebep olacaktır bu durum.

İnterneti en çok bos zamanlarimi iyi değerlendirmek ve güzel vakit geçirmek için kullaniyorum.

Daha hiçbir şey bilmedikleri için haliyle merak ediyorlar ondan soru soruyorlar.

@Happy#116963 cok fazla merak ettikleri için

Bilmiyorlar merak ediyorlar ve sormaktan çekinmiyorlar , her sorduklarına direkt cevap vermemeliyiz bence kendisine başka bir şeyle bağdaştırmadı için fırsat tanımalıyız.

Çocuklar küçüklükten beri öğrenmeye en meyilli olduğu yaşlarda çok soru sorar ve bu sorulara ne cevap verirsek onu doğru kabul ederler bu yüzden doğru cevap vermeliyiz ve güzelce anlatmalıyız.

başka birine vermem direk engelliye veririm

Çocuklar küçükken çoğu şeyi bilmez ondan öğrenme isteği vardır.

Çocuklar belli bir yaştan sonra çok meraklı olurlar ve herşeyi bilmek öğrenmek için soru sormaya başlarlar. Ebeveyn olarak onlara bağırmak yerine her sorduklarını basitçe onlara cevaplamalıyız.

Tabiiki vermelisiniz. Çocukların hayal gücü ve beyninin işleyiş tarzı bizimkinden çok daha hızlı ve öğrenmeye açık. Merak etmelerinin sebebi de bu. Onların sordukları soruları geçiştirmeyip mantıklı cevaplar verin.