Çocukları alnından öpmenin faydaları nelerdir?

Sizce çocukları alnından öpmenin faydaları nelerdir? Öpmenin çocuk ya da aile iletişimine faydası var mıdır?

Çocuklar kendilerine değer verildiğini ve sevildiğini ayrıca kendisine güvenildiğini hisseder.

Kendisine güvenildiğini hissedip mental ve sosyal açıdan tam bir sağlık içinde olur.

Kesinlikle faydası vardır. Özellikle anne ve baba çoçupunu öperse çoçuk daha çok mutlu oluyor. Sevildiğini hissetmesi lazım.

Çocukları anlında öpmenin faydaları çocuk açısından çocuk mutlu olur degerli hisseder kendini sizin için bi faydası olur tabikide o çocıgun mutlu olması demek sizinde mutlu olmanız demektir zaten bi tebesim neyi degiştirmezki :rofl:

Kendine değer verildiğini bilir çocuk bence güvende hisseder kendini

Çocuğa ilgi göstermek , sevgi göstermek , ona değer vermek , onun güvenini koşulsuz kazanmak

peygamber efendimiz çocukları hep alnından öpermiş alından öpülen çocuk daha uysal olurmuş kendini daha güvende hissedermiş geceleri rahat uyurmuş

çocukları alnından öpmenin faydaları çocuklara özgüven veriyor bu yüzden

Çocukları alnından öpmenin faydalı olduğunu ilk defa duydum.

Faydalıymıs onların derse konsentre ediormus annem beni her sabah opuyor ordan biliom

Öncelikle sorunuz çok güzel, ince bir soru. Tebrik ederim. :blush: Çocukları alnından öpmek, onlara teselli olur, özgüvenli bir birey olmasını sağlar, kendine güvenir, huzurlu hisseder, arkamda birileri var beni koruyan diye düşünür. Çocuklarımızı yanaklarından öptüğümüzün yanı sıra bir de alnından öpelim, kendilerine güvenleri olsun.

çocugu alnından öptügümüzde sevildigini daha çok hisseder ve kendini güvende hisseder.

Çocuk sevdiğini hisseder değer verildiğini hisseder.

Bence sadece çocuklar mutlu olurlar o kadar.bunun dışında bir faydası olduğunu bilmiyorum.yani çocuğu sevmenin dışında neden alnından öper kiş insan.

özgüveni yerinde olsun kimseye boyun eğmesin asil olsun diye öpülür

5 aylık bir bebiş annesi olarak şunu söyleye bilirim ki kızımda en çok alnın öpülmesinden hoşlanıyor onu bağrıma basıyorum sıcacık ikimizde birbirimizin kokusunu içimize çekiyoruz ve o sırada bol bol koklaya koklaya anlından öpüyorum gün içerisinde bu şekilde çok zaman geçirmeye özen gösteriyorum çünkü bu durum anne ve bebek arasındaki güvenli bağlanmayı sağlıyor kızımda bu durumdan mutlu olduğunu hareketleriyle belli ediyor bu da ayrı bir mutluluk tabi ki de