"Çocuklarım aç!” Dedi ve kendini yaktı.

Bugün öğle saatlerinde bir vatandaş, Hatay Valiliği önüne gelerek, işsiz olduğunu ve çocuklarının aç olduğunu haykırdıktan sonra kendini ateşe verdi.

Çok üzücü çok! Ne zamandır işsiz, ne zamandır çaresiz kim bilir…
Başka bir olayda da yine bir baba intihar etmiş ve ölmüştü, cebinde sadece 3 tl bulunmuştu…
Nedir bu olduğumuz durumm…

Biz böyle ülkede yaşıyoruz ama kimsenin umrumda değil. Çünkü bu ülkenin Cumhurbaşkanı, valisi açlığın ne olduğunu bilmediği içindir. Asgari ücret zam verdi ama bunun yanında bir çok şeye zam getirdi. Tabi ülkede aç olucağız.

Dünyada yaşanabilecek en kötü şeylerden biridir bu. Bir annenin ya da babanın yapacak hiçbir seyinin kalmaması kadar kötü bir şey olamaz. Ne yazık ki artık insanlar kimsenin umrunda olmuyor günümüzde bu böyle

Valla nası diyim bu ülkede ev geçindirmek zor alt sınıf insanlar için tabi bende dahilim buna askerden geleli 1 ay oluyor daha iş bulamadık valla helal olsun yani gerçekten 2-3 çocuğu olup da asgari ücretle ev geçindiren insanlara yazık halimiz çok kötü acıyorum valla hem kendime hem ülkemdeki garibanlara.

Canım ülkem,devlet adamları tok gezer,halkı aç böyle devam etsinler

Ne desek az gelir, nasıl isyan edersek az gelir. Devletin adamları en lüks evlerde en sıcak yerlerde uyurken yerken halkın seçtiği adamlar keyfine bakıyor. Allah yardımcımız olsun.

Yaa, bu daha ne ki…bakalım daha neler çıkacak. Ama bunları gören duyan kim? Kimse. Bunları takan kim? Kimse. Hala bunlara rağmen zamlar devam ediyorsa edecekse vergileri arttırsınlar daha da arttırsınlar, zaten bu daha ne ki… Bunun daha beterlerini göreceğiz hazır olun. Yazık,ülkenin geldiği hale bak. Acaba suriyeliler ne yapıyor lüks içerisindeler mi?

Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi işsizlik ve bu konuda hiç bir şey yapılmıyor,istihdam yok ülke ekonomisi kötüye gidiyor,vatandaş ne yapsın ki bir aile geçindirmek kolay mı, işsiz bir insanın psikolojisini bu ülkeyi yönetenler yada tuzu kuru olan insanlar bilemez, zenginler zenginleşirken fakirler daha da fakirleşiyor.Ülkede Suriyelileri barındıracaklarına işsizlerimize iş bulsunlar,fabrikalar kursunlar,istihdam yaratsınlar,bu ülkede okuyanı da işsiz okumayanı da işsiz.Durum vaziyet hiç iyiye gitmiyor.

kimseyi bu duruma düşürmesin keşke bi çözüm yolu bulabilseydi. Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim.

Maalesef çok üzücü bir durum işsizlik ten bunalmış demek ki allah yatdım etsin geride kalanlara işsizliğe bir son verilmeli herles aynı işsiz il yok iş verin gençlere okusanda okumasanda iş yok allah ıslah etsin cümlemizi

Gerçekten çok kötü bir ruh hali. Allah kimseyi o son noktaya düşürmesin inşallah. Keşke bu olay olmadan bir şekilde telafi edebilme imkanlarımız olsaydı ama ne yazık ki… Umarım bir daha bu tarz olaylar yaşanmaz.

Gelir dengesizliğinin ve bir sürü eşitsizliğin yaşandığı bir ülkedeyiz. O nedenledir ki sıkça görülen bu olayların, medyaya yansıtılanların sadece bir kısmı diye düşünüyorum.Asgari ücrete verilen cüzi zamla birlikte yeni yıla girilmesi nedeniyle de birçok şeye zam yapılarak ülke ekonomisinin aynı seviyelere gelmesi hedeflendi. Ama ne yazık ki durum çalışan vatandaşı ve askeri ücretli yaşantısını sürdürmeye çalışan insanları etkiledi. Ülke ekonomisi ile birlikte gelişen zamlarla beraber anne baba ve çocuklardan oluşan ailede geçim sıkıntısı yaşanır hale geldi ve bu da insanları tekrar eden zamların,alınan maaşın yetersizliğinden dolayı daha iyi bir iş bulma gayesiyle işsizliğe sürükledi. O yüzden tek bir maaşın girdiği evlerde yaşanan maddi sıkıntılar oldukça fazla ve insanlar yüzden bu sıkıntılar nedeniyle çaresizlik içinde düşerek bu gibi durumlara kalkışıyor ne yazık ki. Asgari ücretin çalışanların ihtiyacını karşılayacak şekilde daha yüksek seviyeye getirilmesi kanaatindeyim.

Psikolojik olarak çaresiz kalmış bir babanın dramı. Kapitalist düzenin insanları düşünmeden sömürüsüne bir örnek.

Arkadaşlar Türkiye şuan öyle bir ekonomik durumdaki ne fabrika ne bir madeni var ülkemizde borbüretiliyor fakat %15-%20 sini biz alıyoruz satacak hiç bir yer kalmadı.Dempremlerde insanlaran para topluyor.Ben yardımımi gönderdim seve seve ama devletin yaptığı yardımlar bizim insanlarımıza değil suriyelilere yapıldı elezıga giden yardımları suriyeliler aldı.Türkiye’nin bankasında para yok ama suriyelilere aylık 800 tl para veriliyo.Dışarıda kalan insanlar devlet hastenelerinden atılıyor.Az insaf şu suriyelilere yapacanız yardımi kendi insanına yap.

Ne derdi vardı kim bilebilir, çok üzüldüm allah herkese sabır versin. intihar çözüm değil be.