Çocukluk travması yaşadınız mı?

Büyüdüğünüzde bile etkisini hissettiğiniz çocukluk travmanız var mı ? Sizde ne gibi etkiler bıraktı?

Hic oyle bir travmam olmadi neyseki ama babam çocukken yemek istemedigim birkac yemeği zorla yedirmeye çalışmıştı. Hala o yemekleri gordukce midem bulanir tiksinirim. Bu bir travma mi bilmiyorum ama ben cocuguma böyle birseyi yasatmak istemiyorum kesinlikle.

Ailemle birlikte trafik kazası geçirdim ve bir süre hastanede yatmak zorunda kaldım. Sık sık o günkü manzara zihnimde canlanıyor.

Kuzenim gözlerimin önünde hayatını kaybetti maalesef :frowning: Hala dün gibi hatırlarım. 6 7 yaşlarındayken.

Annemle babam motorla trafik kazası yapmışlardı annemde izi kaldı gördükçe içim acıyor çok üzülüyorum Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin.

Evet yaşadım annanem öldüğünde gerçekden bir travma geçirdim beklemiyorduk ölümü çünkü trafik kazasında kaybettim ben ananemi

Yaşamadım ama günümüzde çok yaşandığı için insan empati yapabiliyor.korkunc

Küçükken havale filan geçirmişim onu diyosaniz yaşadim zaten bizim hayatimiz travma biz her türlü herşeyi yaşiyoruz

Komşumuz vefat etmesi çocuktum zaten ama hiç unutmuyorum

Tam travma sayılmasa da çocukken sokaktaki köpekler tarafından ısırılmıştım. O günden bugüne köpeklerden halen korkarım yaklaşamam yanlarına.

Evet,ilkokul öğretmenimiz bize şiddet uygulardı.Arkadaşlarım ve 3-5 yıl etkisini atlatamadık.Özgüven eksikliği yapıyor.

Hayır öyle hayatımı etkileyecek kadar büyük bir travma yaşamadım

çocuklukta çok hastalık yaşadım hep hastanelerde yattım yaşıtlarım okula gider oynarken ben hastanede tedavi oluyordum hiç unutamıyorum özellikle 23 nisan etklinliğine seçilmiştim gidemedim hastanede kutlamıştım doktorlar ve rektörler şeker dağıtmıştı hep gözümün önünde o günler.

evet ilkokul ogretmenim cok sinirliydi ve en ufak bir hatada doverdi .hala meslegi ogretmen olan biriyle konusamam titrerim

Yaşamadım ya da hatırlamıyorum sadece karanlık korkum ve hayvan korkum vardır onlara bağlı olarak birkaç ürperti duyardım gerçi hala var o sıkıntılar

10 yaşında iken denizde boğulma tehlikesi geçirdim. Bunun sebebiyle derin sulara giremiyorum. Havuza gitmekten çekiniyorum.

Çocukluğumda bi çok kez başıma kötü olay geldi ama hiçbiri kalıcı bir piskolojik hasar bırakmadı.

Çocukken kapı önünde duruyordum komşumuzun kızı belediyenin açtığı çukura düşmüştü içi su doluydu doğru düzgün konusamazken birilerine kızın düştüğünü söylemek adına verdiğim çaba o olayı nedense hâlâ unutamam