Çoğu insan neden sürekli pahalı cihaz kullanmak ister?

Kimi 500, kimi 1000 ve kimi de 2.000 TL'lik cihaz kullanır ve yetinirler.
Lakin öyle insanlar var ki yüksek marka ve pahalı cihaz alma hevesi var.
Sizce neden elimizdekilerle yetinmeyi bilmiyoruz?

Kapitalizmden ötürüdür. Normale indirgediğimizde telefonun tek amacı arama yapabilmektir. Mesajlaşma geldiğinde insanlar mesajlaşma kültürünün popülerleşmesi ile mesajı kendine bir ihtiyaç görmüştür. Mesajlaşma özelliği olmayan telefonu almamaya başlamışlardır. Günümüzde ise fotoğraf çekebilme kalitesini ihtiyaç haline getirdiler. 3-4 kameralı telefonlar sanki ihtiyaçmış gibi kişiler tarafından sunuluyor.

çünkü bu rekabet gibi bir şey . Çünkü bir arkadasinda yüksek model bir telefon vardır ve seninkinden hızlı olduğu için ondan almak istersin

Bu marka takıntılığından gelir. Veya pahalı olan herşeyin iyi olduğunu düşünür. Çünkü insanlar elindekinin hep değersiz olduğunu düşünüyor.

Oluşan marka takıntılıkları buna sebep oluyor yada insanda oluşan kaliteli ürün araması pahalıya itiyor insaları

Kapitalizmin tüketicilere reklamlar aracılığıyla empoze ettiği ideal yaşam kandırmacası sebebinden dolayı. Cep telefonundan tutun, araba, çay makinesi, beyaz eşya, bilgisayar gibi bir çok gereksiz ıvır zıvır satın alırken reklamlardaki ideal yaşam yerine daha çok borç batağıyla karşılaşır insanlar.

böyle insanların baktığında cebinde beş kuruş parası yok. Aklı başında biri bir telefona 10-15 bin lira para zaten vermez. Beş senedir aynı telefonu kullanıyorum her işimi görüyor. İnsanlarda aşağılık kompleksi var böyle telefonlarla kendilerini yükselttiklerini zannediyorlar. Yazık günah.

Çünkü insanlar sürekli birbiriyle yarış içindedir. O aldıysa ben de almalıyım derler.