Çok bunaldığımızda yapabileceğimiz aktiviteler nelerdir?

Çok bunaldığımız zaman ne tür aktiviteler yapmalıyız?

Çok bunaldığınızda eğer modunuzda düşük ise halay çekmenizi öneririm ya da horon , enerji veren şarkılarda dans edebilirsiniz . Bunaldıysan mutlaka vücudunuzu harekete geçirin ki mutluluk hormonunuz salgılansın .

Müzik dinleyerek eğlenebiliriz onun dışında yeni tarifler denemeye kalkabiliriz ya da yeni bir filme başlanabilir.

Bence en iyisi kendimizi dışarı atmak sevdiğimiz bir arkadaşımızla eğlenceli zaman geçirmek bizi kendime getirir ha yok tek takılmak istiyorum diyorsanuzda sizi güldürecek bir film izleyebilirsiniz, şarkı dinleyebilirsiniz, çizim yapabilirsiniz bunlar canınızın sıkkınlığını alıp sizi eğlendirecek aktiviteler.

çok bunaldığımız zaman mutlu olduğumuz şeyleri yapmalıyız örneğin kitap okumak müzik dinlemek dans etmek gibi

çok bunaldigimiz vakit eğlenceli aktiviteler yapabiliriz yürüyüş yapabiliriz doğayla baş başa kalabiliriz

Hobilerimize zaman ayırmalıyız. Doğayla iç içe olmalıyız. Sevdiklerimizle vakit geçirmeliyiz.

Çok bunaldığımızda yapabileceğimiz birçok aktivite vardır. Ancak bazen en sevdiğimiz şeyi yapsak bile keyif alamayabiliriz. En yararlısı uzaklaşmaktır. Bizi bunaltan durumdan uzaklaşabilme imkanımız varsa eğer uzaklaşabildiğimiz kadar uzaklaşmalıyız. İlk uzaklaşma en zorudur. Oldukça zordur gerçekten. Eğer bunu başarıp uzaklaşabilirsek en büyük düğüm çözülür. Çünkü duyarlı insanların uzaklaşması çok zordur. Sürekli karşısındaki kişiyi düşünür. Birini kırmaktan çekinir. Bunun yerine fedakarlık yapıp kendisinin kırılmasını göze alır. Ancak bu noktada insanın farkındalık kazanması gerekir. Benim hak ettiğim bu mudur? Beni bu mutlu eder mi? Bir ömür böyle geçebilir mi ? İşte bunların cevapları olumsuzsa insanın harekete geçmesi gerekir. Çünkü kimse onun için harekete geçmeyecektir. İnsanı kurtaracak olan sadece kendisidir. Ancak bu noktaya tam olarak gelmek çok zordur. Bunun farkındalığına geçmek hangi cinsiyetten olursa olsun her insan için zordur. Bunun için çok düşünmek okumak ve yalnız kalmak gerekir. İnsan devamında aydınlanır. Bunalmışlığı geçer

Namaz kılmak en mantıklı yöntemdir manevi huzur…

Kesinlikle çok bunaldığımda en iyi gelen şey youtube da komik beni güldüren kişileri izlemek oluyor. Ya da iyi hissettiren bir film.

Çok bunaldığımız zaman uyumak belki biraz iyi gelebilir.

Çok bunaldığınızda müzik dinleyebilirsiniz ya da biraz dinlenebilirsiniz. Yürüyüşte iyi gelecektir.

Sakin bir yere geçip temiz hava eşliğinde meditasyon dinleyip bedenen ve zihnen yorgunluğumuzu/bunaltımızı atmalıyız . Ve sonrası temiz bir derin nefes çekerek olumlu, pozitif şeyleri düşünmeliyiz.

Yürüyüş kadar etkili başka bir aktivite olmaz sanırım. Yürüyüşten hemen sonra müzik dinleme demek istiyorum.

Kısıtlamalar olmasa idi yapılacak en iyi şey yüzmek oluyordu kapalı yüzme havuzuna gideceksin bütün sinir stresin tamamen gidecek.

yani ben en çok şöyle bi çıkıp hava almayı seviyorum hiçbir şey yapmasam da yürüyorum nefes alıyorum ya da FİFA oynuyorum deli gibi FİFA oynayabilirim çok seviyorum ya illet bi bağımlılığım var o oyuna karşı oynarken zamanın nasıl geçtiğini fark etmediğm için haliyle bunaltı munaltı kalmıyor bi kalkıyorum başından zaten uykum gelmiş oluyor uyuyorum

bence kesinlikle spor yapmalı. İnsana çok iyi geliyor diye düşünüyorum. Hem kafa dağıtıyor hem bedenimize ve sağlığımıza olumlu katkıda bulunuyoruz

Çok bunaldığınızda
En sevdiğiniz kişiyle kahve içip dertleşebilirsiniz, açık hvada yürüyüş yapabilirsiniz, rahatlamak için duş alıp uyuyabilirsiniz. Bunlar gerçekten iyi geliyor insana

Evdeysek dışarı yürüyüşe çıkabiliriz, evde yeni bir yemek tarifi deneyebiliriz, internette ilgimizi çeken konuları araştırma yapabiliriz.

Öncelikle sıkıldığımız da yapılabilecek birçok aktivite vardır. eğer tek başınaysan
1- Kitap okumak
2-Müzik dinlemek
3- Bisiklet sürmek
4- Balık tutmak
5-Şehir dışına çıkıp harika bir tatil yapabilirsin hem rahatlayıp hem eğlenmiş olursun
6- Yeni tarifler deniyebilirsin. Bence yemek yapmak en iyi aktivite.
7- Tatlı yapabilirsin
8-Hunharca yemek yiyebilirsin. Ben yemek yediğim zaman sıkılmıyorum.
9- Kafana göre gezebilirsin nereye istersen oraya gidersin.
Eğer arkadaşların varsa onlarla beraber film izleyip film eleştirisi yapabilirsin. Yeni kitaplar okuyup beraber kitap eliştirisi yapabilirsin. Kostüm partisi düzenleyip istediğin kostümü giyerek eğlenebilirsin. Hatta kostümlerle dışarı çıkıp tanımadığın insanlarla da eğlenebilirsin. Doğruluk mu cesaret mi oynayabilirsin. Piknik yapabilirsin .eğer hava durumu uygun değilse ya da dışarı çıkmak istemiyorsan ev içinde piknik yapabilirsin. Pijama partisi yapabilirsin. Arkadaşların arasında bir film senaryosı yazıp kendi filminizi çekebilirsiniz. Oje sürüp tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz. Dışarı çıkıp çılgınlarca alışveriş yapabilirsiniz.