Çok sevmenin faydaları ve zararları nelerdir?

Çok aşırı sevmenin faydaları ve zararları nelerdir?

1 Beğeni

Çok aşırı sevmek ne size iyi gelir, ne de sevdiğiniz kişiye iyi gelir, aşırı sevmek iyi değildir, karşıdakini çok sevmek, ilgi boğar sıkar.

çok seversen aşık olmayo bağlanmayı öğrenirsin zararı ise hiç bırakıp gitmeyecek sanarsın gittiğinde de simsiyah bir boşluğa düşersin

herşeyde olduğu gibi aşk ve sevgide de aşırıya kaçmak zarar verir insana. Sevginin de aşkın da sağlam ama seviyeli olanı her zaman iyidir ve mutlu etmek için yeter.

Çok sevmek bağımlılık gibi birşey yapar kişi bunun karşılığını alırsa mutluluk ve huzur var demektir ama almıyorsa depresif olur mutsuz hisseder kendini.

Bir kişiyi çok sevmek ileride sende yeri dolmayacak büyük bir boşluk oluşturur.Babanı çok seversin mesela öldükten sonra kimse onun yerini dolduramaz,üzüntüsü asla dinmez.Bir kıza değer verirsin,çok seversin seni terkeder bir daha kolay kolay yerini dolduramazsın ona bağlandığın için.

çok sevmenin zararı yoktur ama o kişi seni sevmezse zararı olabilir .

Çok seven çok taviz veren taraftır çok severseniz daha çok üzülürsün daha fazla kırarlar

aşkın gözü kördür sözü kesinlikle doğrudur aşk insanın gözünü kör eder aşırı sevmek karşıdakinin hiç bir kötü yanını göremeyeceğin anlamına gelmektedir

Çok sevmek insanları birbirine sımsıkı bağlanmalarını sağlar. Bence zararı yoktur.


Kimseyi tanımadan önce çok sevmeyin arkadaşlar. gidebiliyor hatalar yapabiliyor bu yüzden önce karşınızdaki kişinin kendinize uygun olup olmadığını güvenini test edin ondan sonra bir kişiyi seven sevmek çok güzel bir şey insanlar sevdikçe var olur ama karşınızdaki kişi yanlış kişi iseboşluğa dönüşüyor ve hayatınızın hiçbir manası yokmuş gibi geliyor. Bu yüzden önce çok iyi tanıyın sonra size uygun bir insansa çok seçebilirsiniz.

sevmek çok güzel bir şey karşılıklı ise dahada güzel tabi. seven insan mutlu olur kendini daha iyi hisseder. fakat karşılıklı değil ise yada terkedilmiş ise o kişi çok sevmenin kötü bir şey olduğunu o zaman anlar. değer görmemiş , sevilmemiş hisseder.

Çok sevmenin pek de faydalı bir tarafı yoktur. Unutmayınız ki seveni üzerler.

fazla sevmek sevdiğine ve sevene zarar verir

fazla sevmek bağımlılıktır

Allah der ki, kimi benden çok seversen onu senden alırım

Bence bunu günümüzde yaşıyoruz çok sevdiğini iddia eden erkek türü kişiler sevdiğini kast ettiği kadınların hayatlarını kabusa çeviriyolar ya da kabusa çevirecek bir hayat bırakmıyolar o yüzden herşeyin fazlası zarar olduğu gibi sevginin fazlası da zarardır

yemin ediyorum bu soru tam bana göre yav. Çok sevmek seni sonunda aşırı üzer çünkü çok sevdiğin için o seni hayatında istemez. Faydaları çok sevmenin ama bir gerçek var. Gerçek sevgi çok sevmekten geçer ama tutarlı olarak. Bigün anlarsınız sevdğiniz kişi giderse o yüzden aşırı sevmeyi çok fazla sevmemeye çalışın seviyosanızda adam gibi sevin.

Yani ne gibi bir faydası veya zararı olabilir diye düşünmeden edemiyorum. Çok sevse ne olur sevmese ne olur ? Hiçbir anlam ifade etmiyorsunuz hayatında sizin belki adınızı bile bilmiyor. Ama saatlerce ağlayıp gözyaşı dökebiliyor bazı geceler uykusuz kalıyorsunuz. Hayatımın hiçbir döneminde anlayamayacağım bir durum bu. Boş verin

Kötü olarak ayrılınca boşluğa düşersin üzülürsün, özlersin, alışmışlık vardır. İyi olarak mutlu olursun, seversin, ayakların yerden kesilir.

Karsindakine fazla deger verirsen ya seni vezir eder yada seni rezil eder. Aslında ne kadar değer veriyorsan geri dönüşümu var mi diye bakmak lazım. Geri dönüşümü varsa ne mutlu sana eğerki yoksa boşuna zaman harcama sevgi neydi emekti demişler. O yüzden kimseye ne umut bağla ne de onsuz yaşayamam de. Her şey dengesinde güzeldir yeri geldiği zaman da kapıyı göstermeyi unutma.

Cok sevmek demek gercekden aklına baska bısey gıremez demek en buyuk zararıda budur aslında cok seversen zarar görürsün kısacası