Covid-19'un Kökenine Dair Sıcak Gelişme!

Koronavirüs Nasıl Ortaya Çıktı? Yeni Gelişmeler…

2019 yılının son dönemlerinde tüm Dünya’yı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın ölümüne yol açan Covid-19 salgınının nasıl ortaya çıktığı bilinmezliğini korumaya devam ediyor. Ancak bugün elde edilen yeni bir bilgi dünya genelinde şaşkınlık yarattı.

">

Virüsün doğal yollar ile hayvanlardan bulaştığı veya laboratuvarda üretilmiş olması gibi güçlü ihtimaller bugüne dek tamamıyla kanıtlanmış ya da bütünüyle yalanlanmış iddialar değil. Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörünün önceki haftalarda yapmış olduğu açıklamada, Covid-19’un kökeninin saptanabilmesi amacıyla DSÖ tarafından SAGO’nun kurulduğu ifade edilmişti.

Gizli Mektup Deşifre Oldu

Covid-19’un kökenine dair tartışmaların ivme kazandığı bugünlerde, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen haberlere göre, Covid-19’un kaynağının Wuhan Viroloji Enstitüsü’nde bir laboratuvar sızıntısı olma ihtimali üzerinde duruluyor. ABD-Ulusal Sağlık Enstitüleri baş direktör yardımcısının temsilci James Comer’a ilettiği gizli mektubun ise deşifre olduğu açıklandı.

">

Bahsi geçen gizli mektuptaki bilgilere göre, 2018 ila 2019 yılları arasında WIV1 adındaki yarasa coronavirüsünü manipüle eden araştırmanın kurum tarafından finanse edildiği görülüyor. Enstitü araştırmacılarının, değiştirilmiş olan virüsün insanlardaki SARS-CoV-2’nin bağlandığı reseptör olan ACE2 reseptörlerinin bulunduğu bir farede bağlanıp bağlanmayacağını incelemek amacıyla diğer coronavirüslerden proteinleri WIV1’e aşılamış oldukları da edinilen bir diğer bilgi. Değiştirilmiş olan virüsün hızla çoğaldığı ve enfekte olan farelerin, değiştirilmemiş olan virüsten daha fazla etkilenerek hasta oldukları belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın Sağlık Başdanışmanlığını yapan Anthony Fauci’nin başkanlık ettiği NIAID’ın 2014-2020 yılları arasında “yarasa koronavirüsünün ortaya çıkış riskini saptamak” amacı ile bu aratırmayı finanse etmiş olduğu ifade ediliyor.

Beklenmedik, Ölümcül Sonuç

3.748.715 Dolarlık finansmanın 600.000 dolarının Wuhan laboratuvarına gittiği araştırmaya dair Tabak’ın deşifre olan gizli mektubunda, modifiye edilen virüsün daha ölümcül boyutlara ulaşmasının araştırmacıların kararı olmadığı; beklenmedik ve ölümcül bir sonuç doğurduğu iddiası da göze çarpan önemli bir detay.

Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin desteği ile bu tür araştırmalar yürütülmesi ve bunun resmi nitelik taşıyan bir mektup ile ortaya konulması Covid-19’un insan yapımı olma olasılığını tekrardan güçlendiriyor.

Zaten çok ama çok saçmaydı. Çinliler yarasa çorbası içiyormuşta onlara o çorbadan geçmiş o şekilde dağılmış falanmış. Gerçekten saçmaydı. Belliydi zaten insan eliyle yapıldığı bu hastalığın. Biyolojik savaş işte bu. O Çinliler yeni mi içmeye başlamış sanki o çorbayı. Kim bilir ne zamandır yenen bir çorba. Zaten açık açık söyleniyor dünya nüfusu çok fazla. Savaş olmadığı için ölümler az ve dünya bu nüfusu kaldıramıyor diye. Bir şekilde nüfusu azaltmaları gerekiyor ve bunu da bu şekilde sızıntı oldu diye gösteriyorlar. Hep söylüyorum Hollywood filmleri zaten bize ne olacağını gösteriyor. Bu şekilde çektikleri bir sürü film var dizi var. Çinde üretiyorlardı, biri aldı götürdü birine bulaştırdı oradan da tüm dünyaya yayıldı. Olan bu.

Çinlilerin yarasa tüketmesini sebep olarak göstermek mantıksız bir durumdu .Yıllardır aynı şekilde beslenen bir toplumun yediği yiyecek şimdi mi etki gösterecek ? İnsan yapımı olduğu oldukça bariz .Laboratuvar hatası ya da değil , milyonlarca kişinin ölümüne sebep oldu .Söylentilere göre bunun dünya nüfusunu azaltmak için yapıldığı yönünde fakat bu yine de zalimce .

Çinliler eskiden beri yarasa ve yarasa çorbalarını tüketmektedirler bu hastalıklar uzun süre önce çıkmalıydı ama şimdi çıkması çok tuhaftır

Bu mutasyon eskiden değil de sonradan çıktıysa?

Eğer bu mutasyon eskiden değil de sonradan çıktıysa bu hastalığın neden eskiden olmadığını açıklar.

Örneğin kanserli birisi çok eskiden beri mi kanserlidir yoksa kanser geni çalıştığında mı kanserlidir?

Covid-19 çıktığı tarihte zaten o zaman da birçok söylentiler olmuştu, hayvanlardan yarasalardan yayılmamış olmasına birçok kişi inanmıyordu, kendi elleriyle bu koronavirusu yaptıkları söylentilerin vardı. Amaçları dünya nüfusunu azaltmak Bir de üzerinde kazanç sağlamak hem kendi elleriyle ortaya çıkarttı hem de herkesten önce aşısını buldu. Çin halkı sanki yeni mi bu tür hayvanların etlerini yemeklerini Yiyor zaten Daha önce de tüketiyorlardı.