Cryptophosia (kriptofazi) ye inanıyor musunuz?

Cryptophosia (kriptofaziye) inanıyor musunuz? Böyle bir dil gerçekten olabilir mi? Sizin çevrenizde bu tür örnekler var mı?

kriptofaziye inanmiyorum ve bu yaşıma kadar bu şekilde bir dil sorunu olan kişilere rastlamadim ama nedeninin genellikle doğumdan önce yaşanan bir sorun olduğunu biliyorum. ama inanmıyorum kesinlikle böyle bir dil olacagina

İnsanlar arasında böyle sadece iki kişinin anlayabileceği bir dil olduğuna inanmıyorum. Çünkü böyle bir olaya şahit olmadım belki bir gün şahit olursam inancım değişebilir.

Kriptofazi yalnızca ikizler arasında olduğu düşünülürse etrafımda böyle ikizler tanımıyorum. Lakin sadece kavram olarak alip iki kişinin konuşmadan anlaşarak ortaya atabildiği bir iletişim söz konusu olursa öyle yetenekler her insanın başına gelmez. Genelde sinestezi, hiperosmi gibi anormalilerle doğan kişilerde bu tarz durumlar görülebilir. Karşıdaki kişinin hislerini o söylemeden de anlamak, yaydığı kozmik enerji, değişen hormon seviyesine bağlı olarak farklı hale gelen kokusu, farklılaşma yasayan beden dili ile mümkün olabilir. Bu bir ayrıcalıktır :slight_smile:

Hayır inanmıyorum. İnsanlar arasında farklı dillerin olacağına İnancım yok.

Kriptofazi, yalnızca ikiz çocuklar arasında kendileri tarafından oluşturulmuş bir dili ifade ediyor. Ben pek inanmıyorum. Youtube da böyle bir video vardı. Çok tatlı ikiz bebekler aralarında “dadada” diye konuşuyorlardı. :slight_smile: Sanki birbirlerini anlıyorlar gibi aynı dil ile birbirlerine cevap veriyorlardı, hem de sıra ile. Bunun bir dilden ziyade anlaşma biçimi olduğunu düşünüyorum. Olay tamamen sinerjik bence. :slight_smile:

Ben inanıyorum doğuştan yada sonradan kimse karşılaşmak istemez böyle bir durumla.

O ne ki ay ben bilmiyorum artık böyle bir dilde mi çıkmış

Yalnızca iki çocuğun anlayabileceği ikizler özdeş veya kardeş tarafından geliştirilen bir dil fenomenidir. Ben inanmıyorum.

Bu hayatta olan şeyler aklımızın algılayabileceğinden çok daha derin. Kesinlikle inanıyorum.

Ben buna inanmıyorum şahsen ve o dilide kullanan görmedimde

inanmıyorum ve henüz böyle birşeyi kullananı görmedim.

Açıkçası inanabilirim neden olmasın ki .Sonuçta ikizlerin kendi aralarında geliştirdikleri gizli bir dil böyle birşeyin özellikle tek yumurta ikizlerinde olabileceğini düşünüyorum .Keşke daha fazla dil gelişse .

Hayır ben buna inanmıyorum kimseninde bu kavramı düzgünce bildiğinide zannetmiyorum

buna bende inanmıyorum çünkü iki kişi arasında bir dil kullanılırsa diğer insanlar bunu nasıl anlayabilir .