Cumhurbaşkanı ''Ağaç Dikme Bayram'ına yeşil ışık yaktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’da paylaşılan ''Ağaç Dikme Bayram’ına olumlu cevap verdi ve destekledi.

">

ülkemiz adına geleceğe dair en büyük ışıklardan birisi de budur . Gerek otel yapmak için yakılan ormanlar gerek kaçak kesilen ağaçlar yüzünden temiz hava soluyamaz hale gelmişken böyle bir haber umut yesertici .

Ağaçlar arttırılmalı ve çogaltilmalidir çok yararlidir

Bar zahmet sıcak baksın. Dünya kadar ağaç kesitler ve kesilmesine müsaade ettiler. Ülkemizin o kadar çok yeşil alana ihtiyacı var ki aslında. Eskiden Ankara ormanlık imiş. Düşünün bundan 600 yıl önce filan. Hatta öyle anlatılır Muş ki bir tavşan Bir ağacın üzerinde zıplaya yere düşmeden ağaç üzerinde gidebilirmiş üçüncü jeolojik zamanda. O derece yeşilikmiş ormanlıkmış hep bu topraklar. Hatta bu proje ülke geneline yayılmalı.

Yapınca eleştiri yapmayınca eleşti. Bayılıyoruz eşleştirmeye konu ne olursa olsun. Sanki dünyanın bir çok ülkesinde varmış gibi bu bayram. Yapılmışsa faydalı bir şey tebrik etmesini takdir etmesini öğrenmek lazım kimin yaptığına bakmadan!

Yapılırsa böyle bir bayram ve resmi tatil ilan edilip bütün memurlar, öğrenciler, öğretmenlerin tamamı o gün bütün gün belirlenen alanlarda bütün ülkede ağaç dikmek için görevlendirilebilir. Daha sonra aynı yere belediyeler sürekli olarak sefer düzenleyerek emekli, çalışmayan, esnaf diğer vatandaşları da o bölgelere taşıyarak daha fazla alanı ağaçlandırmış olur. Bu yüzden ben destekliyorum.

Çok yerinde olur.Ağaçlandırmayı teşvik edilmeli okullarda ağaç dikme faaliyetleri sıklaştırmalı.

Bence onun pek bir iznine gerek yok yani illa ki bir gün mü ağaç dikilebilir insan isterse her ay ağaç dikebilir yani bir fidan taş çatlasın on lira illaki özel bir güne gerek yok.

Cumhurbaşkanı kendisine ve belediyelerine gelen her yeri betonlaştırma üzerine gelen eleştirilere bu şekilde en iyi cevabı verebilir.Ağaçların faydası saymakla bitmez umarım gerçekleşir daha yeşil bir Türkiye için çok önemli bir adım.

Amazon ormanlarında bile kontrolsüz ağaç kesimlerinin 2019 'da %20 artmış olmasını bilmek çok üzücü bir yandanda Türkiye’de ağaç dikimlerinin artması çok sevindirici üzülsemmi sevinsemmi anlamadım. Sonuçta tüm dünyada 1 çatı altındayız.

Ülke adına gerçekten güzel bir hamle. Hem de bir ülke başkanının twitter gibi bir yerden ona bir şeyler yazmak isteyen ve ülkeye katkıda bulunmak isteyen bir genci dikkate alıp ona cevap vermesi de yüzleri güldürten ayrı bir olaydır. Ülkemizin başkanını bu haraketinden dolayı tebrik ediyorum. Umarım gerçekten yeşillenmeye yönelik büyük adımlar ülkemizce atılır ve dünyaya örnek oluruz…

akalım ne olacak umarım ülkemizde artık doğal dünyavi değerlere yönelir ve onalra değer verir her şey eğlence değil unutmamak lazım.