Cüneyt Arkın yaşamını yitirdi.

Yeşilçamın usta ismi Cüneyt Arkın 85 yaşında yaşamını yitirdi. Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam’ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti.

ALLAH C.C. rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok büyük bir usta ve sanatcıydı çocuklugumuz onun filimlerini izleyerek geçti türk milletinin başı sagolsun.

Sabah fotoğrafını görünce dedim ki nolur aklıma gelen olmasın. Sonra okudum alttaki yazıyı başarılarını anlatıyor oh dedim bişi yok. Ta ki son cümleye kadar. :frowning: Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah :pray: güle güle mavi gözlü dev adam :heavy_heart_exclamation:

İnternete girer girmez böyle bir haberle karşılaşınca şok oldum. Son yıllarda ne kadar çok sanatçı ve ünlüyü kaybettik. Çok üzücü.
Ailesine, yakınlarına ve tüm sevdiklerine baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.

Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Gerçekten iyi bir insandı ve ülkemizi de çok güzel temsil etti. Hepimizin başı sağolsun.

çocukluğumuzun kahramanı,delikanlısı,battal gazisi tarihi bize sevdiren adamı nur içinde yat duyduğumda hem şaşırdım hemde üzüldüm mekanın cennet olsun

Cüneyt Arkın sanatçı idi. 300 den fazla filmde oynamıştır. Kişiliği oldukça mütevazi idi. O bir duayendi. 85 yıl bu ülke ve sanata hizmet etti. Allah rahmet eylesin… mekanı cennet olsun…
image">image

O güzel insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler…!
Mekanın cennet olsun güzel insan… Türk sinemasına en fazla katkısı olan oyuncuların başında gelirdi Cüneyt Arkın. Aynı zamanda milliyetçi, asil, başarılı bir oyuncuydu. Yurtdışından Hollywood sinemalarından defalarca oyunculuk teklifi gelmesine rağmen, reddetip kendi ülkesinde kendi sinema sektörünü geliştirmek için uğraşmıştır. Oynadığı filmler hep vurdulu kırdılı at binmeli zor sahneler olsada hiçbir zaman dublör kullanmamış tüm sahneleri kendi canlandırmıştır.
At binmeyi gerçek hayatta da çok seven biridir. Emektarı olan atının bacağı kırılınca atını ateş ederek öldürmek zorunda kalmış ve bu anısını da ağlayarak anlatan merhametli bir insandır.
Battalgazi, Malkoçoğlu, Köroğlu gibi karakterleri canlandırmış şimdi bile hala yiğitlik cesaretlik gösteren kişilere bu ünvanlar kullanılır.
Türk sinemasına, vatanperverligine, insanlara aşıladığın milliyetçilik ilkesi için emeklerin için sonsuz teşekkürler… Filmlerin asırlar bile geçse büyük bir zevkle izleneceğine eminim.
Yattığın yerde rahat uyu!

">

1 Beğeni

En çok üzuldugum ünlülerden oldu. Gerçekten sabah sabah bu haberi görmüştüm ve çok üzüldüm hayat geçiyor maalesef yakında herkes gidecek. Battal Gazimiz o.

Öncelikle Allah rahmet eylesin. Yeşilçam sinemasının usta islerinden biriydi ve aksiyon filmleriyle izledikçe eskiye duyulan merakımız artardı. Hem de ailecek güzel vakit geçirmenin, birlikte olmanın bizim için önemi vardı.

İlk sabah gördüğümde çok üzüldüm. Babamla hala televizyonda filmlerine denk geldikçe izleriz. Allah rahmet eylesin​:pensive::pray:

Kabri nur , mekanı cennet olsun . Başarılı ve oldukça sevilen bir sanatçıydı .Yediden yetmişe herkes en az bir dizisini izlemiştir . Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin .

Böyle bir üstadı kaybetmek insan derinden üzdü allah mekanını cennet eylesin Nur içinde yatsın insanın kıymetini gidince anlıyoruz insan için ölüm haktır allah ailesine sabır kalanlara sağlık sıhhat versin inşallah

Allah rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun,Üstad çok büyük oyuncuydu, Hani diyorlar ya Türkiye uyandı işte uyanış bir nevi onun sayesinde başladı
önemli bir meslek yapıyordu bir de şunu ekliyeyim oyunculuğa başlamadan önce doktormuş.

son röportajını izlemiştim. Çok çökmüştü. Allah ailesine sabırlar versin. Mekanı cennet ruhunu şad olsun.
Türkiye için büyük bir kayıt oldu diye düşünüyorum. Sinema konusu büyük katkılar sağlayan Cüneyt Arkın bir çok başarılı çalışmaya imza attı bence.

Türk halkının başı saolsun.Sadece tek jenerasyona değil bir çok jenerasyona iz bırakabilmiş nadide bir sanatçıydı.Milliyetçi ve vatnsever tavrınıysa ömür boyu sürdürmüştü.Hangi parti hangi kesim olursa olsun her kesimden insanın saygısını kazanmıştı.Mekanı cennet olsun

Herkesin gönlünde taht kuran bir sanatçıydı. Ölümü gerçekten büyük bir kayıp. Çok değerli bir insandı. Filmleri ile hatıralarda kalacak ve filmlerini gelecek nesillerde severek izlemeye devam edecek. Ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.

Çok severek izlediğim, hayat hikayesini hayranlıkla okuduğum biriydi. Hepimiz bir gün öleceğiz, şüphe yok. Ancak bazı ölümler daha çok koyuyor insana. Mekanı cennet olsun.

çok sevdiğim nadir yeşilcam sanatçılarından birisiydi gönüllerde taht kuran karakterleriyle çok özel bir insandı mekanı cennet olsun.

Allah rahmet eylesin. Onun zamanında filmlerini izleyemesem bile benim gönlümde her zaman ayrı bir yeri vardır. Mekanı cennet olsun inşallah. Sen hep kalbimizdesin.