Daegu nerededir? Daegu’nun özellikleri nelerdir? Nüfusu kaç kişidir?

Daegu nerededir? Daegu’nun özellikleri nelerdir? Nüfusu kaç kişidir?

Daegu, Güney Kore ve Asya / Seul saat diliminde yer almaktadır. Hwawŏn, Gyeongsan-si ve Hayang çevresinde yer alır. Güney Kore yılda çok fazla turist alır. Daegu, gelişen bir nüfus, yıllarca zengin kültür ve tarih, sayısız modern olanakların yanı sıra muhteşem dağlar ve tapınaklar ile bilinen Kuzey Gyeongsang Eyaletinde yer alan bir şehirdir.
Geleneksel kültür ve çağdaş cazibenin mükemmel bir karışımını içerir. Daegu, eski ve yeninin kusursuz karışımıdır ve ziyaretçilerin bu konuda tam olarak sevdiği şeydir! Oryantal tıp gelenekleri ve uygulamaları, geleneksel pazarlar ve Modern Tarih Sokakları ile ünlü olan Daegu, zengin bir tarihe sahiptir. Daegu, halen oryantal tıp ticareti sunan az sayıdaki şehirden biri. Aslında, Kore’nin en büyük ve en eski oryantal tıp pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor. Yangnyeongsi Pazarı’nın yanı sıra yerel tıp geleneklerinin tarihini izleyen sergileri içeren Yangnyeongsi Doğu Tıbbı Kültür Merkezi ile tanınır. 1658 yılında kurulan pazar, Jung-gu bölgesindeki Namseong-ro Yolu boyunca 700 metrelik bir alana yayılıyor.
Daegu Manzaraları
Modern bir gece manzarasına sahiptir. Akşam vakti yaklaştığında, Daegu’nun yanılmaz cazibesi ortaya çıkar. Geceleri şehrin panoramik manzarasını görmek için hem turistler hem de yerli halk arasında popüler olan E-World 83 Kulesi ve Apsan Gözlemevi’ne gidin. Bunların her ikisi de Nakdonggang Nehri ve Daegu’nun şehir ışıklarının çarpıcı manzaralarını sunan harika bakış açılarıdır.
Daegu Festivalleri
Kore’nin en güzel festivallerine ev sahipliği yapıyor. Daegu’nun eşsiz festivalleri sizi kesinlikle etkileyecektir. Daegu, her yıl enerjik K-pop performanslarına ev sahipliği yapar. Yıllık bir milyondan fazla ziyaretçi çeken Tavuk ve Bira (Chimac) Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Dalgubeol Fener Festivali de kaçırılmaması gereken bir başka şaşırtıcı etkinlik! Buddha’nın doğum gününü kutlamak için, o gece binlerce Çin feneri yüzer ve gece gökyüzünde güzel bir manzara oluşur. Yangnyeongsi Geleneksel Tıp Festivali’nde Kore dağlarında bulunan şifalı bitkiler sergileniyor ve çok çeşitli rahatlatıcı ve iyileştirici geleneksel tıbbi prosedürleri deneyimlemek için ziyaretçilere fırsat sunuluyor. Kore’nin gelenekleri ve tıp bilimleriyle ilgilenenler için mükemmel!