Damar tıkanıklığı neden olur?

Damar tıkanmasının başlıca sebepleri nelerdir ve ne gibi durumlara yol açar?

damar tikanikligi kalp hastaliklarina kalp krizine neden olur. hayvansal gidalardan ozellikle yagli olanlardan kati yagdan ve sigaradan uzak durmak gerek

en cok sigaradan olur. Yediğimiz kati yagli margarinli yiyeceklerden olur.

Damar tıkanıklığının sebebi damar çevresinde oluşan yağ birikintileridir. Kan akışını engeller ve dolaşım bozukluğuna kalpte ritm bozukluğuna sebep olur. Bu tıkanıklık kalp damarlarında olursa kalp krizine, beyni besleyen bir damarda ise koma ve beyin ölümüne bile sebep olabilir.

aşırı kilo yaşlanmadan olur tedavisi olmadığında ölüme kadar yolu var

Damar tıkanıklığını sebebi vücuttaki aşırı yağlanmanın sonucunda damardaki kanda yağların birikmesi ve damarı tıkamasıyla oluşur yanlış biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla böyle.

Damar tıkanıklığı sadece yağlı yiyecekler ve içki sigara gibi etmenlerden dolayı olmaz. Ayrıca ani yaşanılan üzüntü, sıkıntı ve birikim yapan stres de zamanla damarlarda toplanarak kanın rahat geçememesine sebep olur ve tıkanıklık yapar.

Damar tıkanıklığı sigara içmekten, kirli hava solumaktan, kırmızı eti çok fazla tüketmekten olur. Hareketsiz yaşam da damar tıkanıklığını destekler.

Damar tıkanıklığı sebepleri arasında, sigara, alkol, yağlı gıdalar, (cips ve kola) gibi yiyecek ve içeceklerdir. Bu gıdalar damar tıkanıklığına sebep olarak, anjiyo gerektirebilir.