"Dava adamı" olmak size neyi ifade ediyor?

Bir Müslümanın sizce üzerine düşen en önemli hususlar nedir? "Dava adamı " olmak size neyi ifade ediyor? Sizce Hangi özellikleri taşıyan biri bu vasfa yakışır?

dava adamı olmak genelde belli kurallari olan ve kendini bir duruma adayan olse de ordan çıkmayan insanlara söylendiğini düşünüyorum dava adamı olan kişiler cesur ve mert özelliği vardir

Kendine güvenmeli çünkü tehditlerle maruz kalabilir ve dürüst olmalı.

Kendine bir hedef belirleyen ne olursa olsun yolundan dönmeyen adam.

Dava adamı dediğin dürüst olmalı şantajlara boyun eğmemeli.

müslümanlığı her geregiyle yasayan ve yaşatmak isteyen. Sadecr kendini degil cevresindekileri müslümanları gören gozeten kisi demektir.

Kendine bir hedef belirleyen bu hedefe ulaşmak için çok çaba gösteren, kendini yetiştiren dinine ve yaşadığı topluma yarar sağlayan kişidir dava adamı. Dava adamında çelik gibi irade olmalıdır. Disiplinden asla taviz vermemeli ve her zaman planlı hareket etmelidir.

İnandığın şeyler uğruna savaşabilmek ve korkusuzca yoluna devam edebilmek. Pes etmemek.

Amacının peşinden giden amacı için herşeyi göze alan kişidir

Dava adamı degilim ben vicdanım sesini dinler yol alırım genel doğrularım toplumunum doğrularıdır

Bir müslümanın üzerine düşen en önemli husus ibadetler dışında hoşgörü sahibi olmaktır.

Yaptığın bir işte her zaman dik durmak asla taviz vermemek

dava adamı olmak herhangi bir konuda tam istikrarlı ve kararlı olmak. O konunun, davanın sürekli takipçisi olmak , sürekli o işle ilgilenip işine bağlı olmak demektir. Yaptığı işe bağlı kalmak ,tam anlamıyla kendini vermek demektir.

Kendi ayaklari uzerinde dura bilen ve hedeflerini cok iyi odaklanan biri dir

Dava adamı olmak işinin erbabı olmaktır. Davadan davaya koşar.

Dava adamı sadece müslümanlık ile alakalı değildir, inandığı düşünceyi sonuna kadar savunan demektir

Ben dava adamı olmak cümlesini duyduğumuz Ama aklımda şunlar çalışıyor çok dişli olan birisi geliyor gözümün önüne istediğini sürekli polemiğe dönüştürme dönüştüren biri geliyor Aslında hayatımızda da böyle olmak gerekiyor Her istediğimizi kolay bir şekilde elde edemiyoruz Bu yüzden biraz dişli olmamız lazım.

Dava adamı bildiğim kadarıyla savunduğun bişeyin uğruna savaşmak savunmak

İslamı yaymak Allah’ın ismini Dünya’ya zikrettirmek.

Dava adamı olmak her ne olursa olsun yolundan dönmemek hizmetten geri durmamaktır.