Dedeler torunları arasında neden ayrımcılık yapar?

Dedeler torunlarının arasında neden ayrımcılık yapar? Bunun sebebi nedir? Benim dedem ve babaannemde ayrımcılık yapıyor. Babamı sevmedikleri için beni de sevmiyorlar. Diğerlerine daha çok ilgi gösteriyorlar. Neden olabilir?

eskileri anlamak zor o yüzden çok sevmiyorum yaşlı insanları tabi bazıları iyi niyetli yaşlılar hariç

Dediğiniz çok yanlış bir olay. Onlar bizim büyüklerimiz onlar olmazsa sen olur muydun acaba. Maalesef siz de yaşlanacaksınız ve onları daha iyi anlarsınız umarım.

Evet bu doğrudur genelde oğlunun çocuklarını kızının çocuklarına oranla daha bir çok severler

Ben hiç rastlamadım ayrımcılık yaptığını. Eşit şekilde bütün torunlarını sağlıklı bir dede sever sahip çıkar.

sebebini bilmiyorum ama kizlarindan cok ogullarinin cocuklarini daha cok severler.

valla bende dedim değilde ninem çok ayrımcılık yapar ben şahsen cahillik diyorum

Bence dedeler degil vicdan meselesi olan ayrım yapmaz olmayan yapar gibi

Bence kim ne derse desin dünyanın her yerinde her kademesinde ayrımcılık olduğunu düşünüyorum. Aile içersinde bu apaçık bir şekilde boy gösteriyor.

Bende dedemin gözünde en iyi torunum:slight_smile: nedeni sanırım ileride onlara bakabilecek bir potansiyele sahip olmamdır. Yaşlılar hep böyle düşünür çünkü.

Cevabı hangi torunu onunla daha çok vakit geçirmiş veya ona iyi gelmiş ise ondan dolayı olabilir

Genelde erkek tutun kız torun ya da oğlunun çocuğu veya güvenin çocuğu yani damlatın syrumı her ailede vardır. Burada daha çok ataerkil etmenler etkilidir.

Benim dedem ayrımcılık yapmadı, fakat davranış ve karakter olarak sevdiği torunu vardır .olması gerekende budur :slight_smile:

Evet biraz ayrımcı olabiliyor dedeler ama bunu genellikle en küçük torununa büyük olanlardan daha fazla ilgi göstererek yapıyor.

Kendileri çok büyük zorluklar içinde ve cehalet ile büyümüşler.Ben bu durumu pek umursamıyorum.