Deli kekik çayı nedir? Sağlık açıdan faydaları ve zararları nelerdir?

Deli kekik çayı nedir? Sağlık açıdan faydaları ve zararları nelerdir?

Kekik çayı, kekikten yapılan bir çay çeşididir. Kekik çayının vücudumuz açısından birçok faydası vardır. Deli kekik çayının faydaları: dezenfektan, erken yaşlanmayı önler, kan basıncını düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir, mutlu eder, mideyi rahatlatır. Kekik çayının zararları ise; kullandığımız, vücudumuza aldığımız her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi bu da öyledir. Fazla içilmemesi önerilir.

Çayı, antiseptiktir. Mikrobiyolojik rahatsızlıklara, göğüs hastalıklarına, sinirsel hastalıklara faydalıdır. Suyuyla bedene masaj yapıldığında zindelik, rahatlık verir. Sindirim sistemi enfeksiyonlarına karşı da iyi bir antiseptiktir. Doğadan toplanır. Tutabilir, dokunabilir, koklayabilir, ısırabilirsiniz. Zararsızdır. Tavsiye edilen günlük tüketim miktarı 2-3 fincanı gememelidir. Her şeyin fazlası zarar.

Deli Kekik Çayı, antiseptik olmasından dolayı mikrobiyolojik rahatsızlıklara, sinirsel hastalıklara ve göğüs hastalıklarına faydalıdır. Kekik Suyuyla bedene masaj yapıldığında rahatlık vermektedir. Tavsiye edilen günlük tüketim miktarı 2-3 fincandır.Sindirim sistemi enfeksiyonlarına karşı iyi gelen bitki çayıdır.

%100 organik bir üründür mikrobiyolojik hastalıklara göğüs hastalıklarına iyi gelir suyu ile vücuda masaj yapıldığında ise vücudu çok rahatlatır

Kekikten yapılan bir çay çeşididir. Vucudumuz için bircok faydası mevcuttur olan bir çaydır.

Sinirsel hastalıklara ve göğüs hastalıklarına iyi gelen bir çay türüdür deli kekik çayı. Günde üç fincana kadar tüketilebilir. Aynı zamanda sindirim sistemi rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

deli kekik cayi digwr caylar gibi bir-çok faydası vardır bunların basında gelen faydaları kalp hastalıklarına göğüs hastalıklarına vs.