Demir çakmağı külçe altın diye satan iki kişi gözaltına alındı!

Mersin ilinde iki kişi, ellerindeki demir çakmağı yaşlı vatandaşa külçe altın diyerek sattılar. Olayın ardından ilgili kişiler gözaltına alındı.

">

Yahu satan kişiyim kızmak alan kişiyemı anlamıyorum bu insanları ya daha neler göreceğiz nelere şaşıracağız Allah bilir.

Olayın içeriğini bilmiyorum ama büyük ihtimalle normalinden ucuza alacağını düşünerek böyle bir işe girişmiştir. İnsanlardaki kolay yoldan para kazanma hırsı her zaman kaybetmelerine yol açacaktır. Çiftlikbank ve benzeri birçok olayda bunu göreceksiniz(Eleştirdiğime bakmayın ben de para yatırmıştım. Bunu bir öz eleştiri olarak da yapıyorum.). Ayrıca normal fiyatına almışsa eğer ona yapacak bir yorumum yok allah akıl fikir versin.

El insaf! Yaşlı bir insana yapmasınlar bari ya. Millet olarak gitgide geri bir toplum haline ilerlemekteyiz.

Böylelerine söyleyecek sözüm yok ayıb be. Hiçkimseyi böyle dolandıyın.Yaşlı insanları hiç dolandırmayın yazıklar olsun.

Sabırlı olun serumu küçük şişelere koyup korona aşısı diye satacklar o potansiyeli görüyorum

Şaka gibi bu insanlar. Hiç utanma yok, ar yok yok oğlu yok. Allah bildiği gibi yapsın bunları.

Artık bu ülkede yaşanan şeylere şaşırmıyorum bile. Arkadaş bu nasıl vicdansızlıktır ya da bunu bu şekilde alan insan için nasıl bilinçsizce bir harekettir? Gittikçe daha acınası bir topluma dönüşüyoruz maalesef.

Yazık ya ne istediniz yaslinin parasından insafsizlar.

Yazik vallaha yaslı basli adamdan ne istediniz.

Bunların yatacak yeri yok.

Nasıl bir toplum olduk? Yazıktır, günahtır hiçmi utanma, arlanma yok. Ne istediniz yaşlı insandan? Yatacak yerleri yok bu insanların.

O satar da alan nasıl kanıp aldı acaba diye düşünüyorum. Külçe altın alıyorsun bir araştırsana. Güvendiği biri mi acaba.

Zamanında boğaz köprüsüne alıcı olan yurdum insanın elbette buna kanması da normaldir.

Türkiye’nin %75 i üç kağıtçı bunun farkındalar ama neden hala uyanık değil insanlarımız hala niye bunun farkında değiller. Ya altını normal fiyatından daha ucuza alabilir misin hiç. Bir de şu zamanda altıni nasıl ucuza alıcan be adam. Millet dolandırklmaktan bıkmadı valla ya , insan bir ders çıkarır . Yok yani böyle bir alışkanlık yok bunlarda.Allah akıl fikir versin böyle insanlara Allah ıslah etsin hepimizi.