Dermaroller nedir ve nasıl uygulanır?

Dermaroller nedir ve nasıl uygulanır? Hangi sıklıkla uygulamak gerekir? Uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken kurallar nedir? Her cilt tipine uygulamak mümkün müdür?

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan ve dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğnelerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha iyi ve kolay ulaşması sağlanır.

Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

 • Dermolleri aleti günümüzde oldukça popülerdir ve bir çok dermatolog, estetisyen, cilt bakımı uzmanları, güzellik uzmanları yaygın olarak kullanmaktadır.
 • Bu alet silindir bir yapıdadır ve üzerinde küçük küçük iğneler bulundurur. Bu iğneler sık sık aralıklarla dizilmiştir.
 • Alet yüzün her yerine uygulanabilir.
 • Bu aletin temel çalışma şekli şudur, o küçük iğneler yüzde ufak ufak delikler açar yani gözenekleri açar ve o kısımda kan akışı hızlanır ve yüz daha dinamikleşir.
 • Bu aleti kullandıktan sonra ise yüze uygulanan her güzellik ürünü daha etkili bir hal alır ve daha çabuk ciltte emilir.
 • Emilim hızlı gerçekleşeceği için ürünlerde daha hızlı etki gösterir ve fayda sağlar.
 • Bu alet yüzün kemikli kısımlarında bir miktar ağrı yapar.
 • Dermaroller üzerinde 0.05 mm ve 1.5 mm arası boyutlarda iğneler olan bir alettir. Cilt üzerinde bulunan lekeleri veya kırışıklıkları yok etmek için kullanılır. Aynı zamanda cilt üzerine sürülen krem veya serumların cildin altına daha kolay emilmesini sağlar . küçük iğneleri cildin yüzeyine batıp çıkar ve bu esnada orda minik yaralar açar. Bu yaralar oldukça küçüktür gözümüzle bile göremeyiz. İşlem sırasında ufacık kanamalar oluşabilir fakat geçicidir. Cildin üzerine küçük yaralar açarak sanki cilde orada yara var iyileştir mesajini veririz. Ciltte yarayı iyileştirir. Yarayı iyileştirirken farkında olmadan kırışıklık izler gibi sorunları da iyileştirir. Bir nevi cildi kandırırız. 1 2 haftada bir kez kullanıma uygundur.

  ">

  Dönen bir silindirin etrafında, çok sayıda mikro iğneler bulunduran bir alettir. Cilt yüzeyine hafifçe bastırılarak uygulanır. Hangi sıklıkla uygulanması gerektiği, iğnelerin boyutuna ve kalınlığına göre değişir. Kullanmadan önce steril edilmelidir.

  dermolleri dermotologlar, estetisyenler kullanır.