Ders çalışırken müzik dinlemek dikkati dağıtır mı?

Ders çalışırken müzik dinlemek dikkati dağıtır mı?

Dağıtır tabi, bazıları aksini söylüyor ama bence kendilerini kandırıyorlar. Bir işe odaklanırken dışardan ses, gürültü gelmesi her zaman dikkati dağıtır.

Dağıtır. Aklımız müziğe gittiği için okuduğumuz şeyi anlamayız. Ders çalışırken müzik dinlememeliyiz.

Kişiye göre değişebilir. Doğru olmadığı düşüncesindeyim müzik insanların duygularının söze dökülmüş halidir insanlara bir şeyler çağrıştırabilir buda ders sırasında dikkatin dağılmasını sağlar.

Kişiye göre değişir kimi insan müzik ile daha iyi konsantre olabilir.

Müzik dinlemek kafayı dağıtacağına yarı inanıyorum yarı inanmıyorum gerçekten .Matematik çözerken müzik kafayı dağıtmaz.Ama eğer Türkçe ve sosyal, tarih tarzı bir şey çözüyorsak kafamız asla dağılmaz.Ama sonuçta kafamız dağılır müzik dinlerken.

Müzik dinlemek dikkati dağıtır fakat kitap okurken hafif müzik dinleyebilirsiniz.

ben genelikle dinlerim müzik sıkılmamı engelleri ve biraz olsada eğlenirim

Bu durum tabi ki kişiden kişiye değişir.Herkesin algılama seçeneği,türü farklıdır buna kendisi karar vermelidir.

O an çalıştığın derse göre farklılık gösterir. Matematik çalışırken müzik dinlemenin bir zararı olucağını sanmıyorum ama ezbere dayalı bir derste müzik dinlersek kafanın karışabileceğini düşünüyorum

eğer hareketli ve sözleri fazla olan bir muzikse, kesinlikle dikkat dağıtır. Ama durgun müzikler dinlendiğinde zihin olduğundan daha çok açılır.

Bu durum özneldir. Bazı insanlar müzikle birlikte daha verimli çalıştıklarını söylerler hatta daha iyi işler ortaya çıkaran bile oluyor. Bu dikkat dağılma ya da dağılmama konusuyla ilgilidir.

Ders çalışarak müzik dinlemek dikkati dağıtır insan duyduğu güzel bir müziği sürekli tekrar edeceği için ders çalışma hevesi kırılır.

Tamamen geçmişten gelen alışkanlıklara ve hayat tecrübesine bağlıdır.Aynı gürültüde uyuyabilen insan ile uyuyamayan insan gibi.Dinlediğiniz müziğin sizde oluşturduğu etkiye, bu alışkanlıklarınıza ve hayat tecrübenize bağlı olarak tepki verirsiniz.

kisiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı kişiler müzik eşliğinde kitap okur ve okuduğunu anlar. Bazı insanlar okuyamaz bile. Ders çalışmak da bu şekilde olsa gerek

evet ders çalışırken müzik dinlemek dikkat dağıtır bu sebepten ötürü müzik dinleme

Ders calisirken uzmanlar muzik dinlememeyi oneriyor ancak bazi ogrenciler ders caslistiklarinda muzik dinleyerek daha iyj odaklandiklarini goruyor buda kisiden kisiye farklilik gosterir.

dece ses dalgası dinlenilmelidir. Geri kalan müzikler ve şarkılar dikkat dağıtır.

Bazıları için dikkati dağıtır bazıları için ise dikkati dağıtmaz bu kişiden kişiye değişir.

Çalıştığımız derse ve çalışma şekline göre değişen bir durumdur. Örnek olarak sözel, ezbere dayalı bir ders çalışıyorsak müzik dikkatimizi dağıtıp ezberlememizi engelleyebilir. Fakat sayısal bir ders çalışıyor, sayısal soru çözüyorsak sakin bir müzik dinlemek dikkatimizi yoğunlaştırmamızı sağlayabilir.