Deve etinin faydaları nelerdir?

Deve etinin faydaları nelerdir ?

Neye iyi gelir?

Bilgi verir misiniz?

Deve eti protein açısından zengindir, genellikle pahalı olan bu et çeşidi d vitamini kalsiyum açısından zengin olup vücudun minarel dengesini sağlar.

Kalp damar hastalıklarına iyi gelir. Deve nin yaşı büyüdükçe yağ oranı düşer tadı çok lezzetli Helal ve sütü de çok sağlıklı proteindir.

Kansere karşı koruma sağlar. Yorgunluğu giderir. Obezite ve kalp hastalıklarını önler. Araştırmalarda deve etinin kişiyi soğuk algınlığı, felç,kanser ve çeşitli enfeksiyonlardan koruduğu tespit edilmiştir.

Deve eti kansere karşı koruma sağladığını biliyorum bildiğim bilgi bu kadar.

Deve etinin faydaları saymakla bitmez bunlardan birkaçı şu şekildedir ;

 • İçerdiği antioksidan seviyesinin yüksek olmasından dolayı karaciğerde tıkanıklık var ise damarları açarak tıkanıklığı yok eder.
 • Safra kesesindeki enzimlerin daha düzenli çalışmasını sağlar.
 • Anemi riskini azaltır.
 • Demir içeriği zengin olmasından dolayı bağışıklık seviyesini arttırır.
 • Kanser riskini azaltır. Kansere karşı savaşır.
 • Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi karşılar, yorgunluk hissini yok eder. Normal ete göre besin değeri daha yüksektir. Kalori bakımından oldukça fazladır.
 • Metabolizmanın çalışmasını sağlar, kolay sindirilir.
 • Zengin protein içeriğiyle hasarlı dokuları iyileştirir.
 • Grip, nezle gibi soğuk algınlığı rahatsızlıklarından korumaktadır.
 • Deve eti

  Kalp hastalıklarına iyi gelir.

  Kanser riskini azaltır ve kanseri önler.

  Grip ‘e karşı koruma sağlar.

  Yorgunluğunu da önler

  Deve eti inek etine göre daha az yağlı olup ülkemizdede kurban bayramında kesildiği görülür.

  Deve eti kansere karşı korur. Romatizması arrtırmaz. Şekeri azaltmaz

  Bilimsel araştırmalara göre anemi riskini azalttığı ortaya konulmuştur.Yağsız et tüketimi kilo vermek isteyen kişiler için yardımcı olacaktır. Protein başta olmak üzere besin değerleri yüksek olan bir ettir deve etti ve ayrıca kalp hastalıklarına iyi gelir

  Kansızlık sorunu yaşayan hastaların deve eti tüketmesi önerilmektedir. Yapılan araştırmalarda deve etinin, kan hemoglobini oluşturan temel maddelerini taşıdığını bu sayede zengin demir içeriği ile anemi riskini azalttığı ortaya konulmuştur.

  Devenin yaşı büyüdükçe, kas yapısı içinde yağ yüzdesi de azalma gösterir. Bu yüzden diğer hayvan etlerinden daha sağlıklı olduğu savunulmaktadır. Yağsız et tüketimi kilo vermek isteyen kişiler için yardımcı olacaktır. Protein başta olmak üzere besin değerleri yüksek olan bir ettir deve eti. Pek çok faydası olan deve eti kalp ve damar hastalıkları için oldukça yararlıdır. Kandaki kolesterol seviyesini düşürmekte, vücuttaki mineral dengelerini korumakta destekleyicidir

  Yüksek proteinli olan deve eti;damar tıkanmasına ve kansızlığa iyi gelir.kanser riskini azaltır,vücuda zindelik verir.