Dilencinin oyunu ortaya çıktı

Yurtta zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde bir kadının kucağında taşıdığı battaniye içinde oyuncak bebek olduğu görüldü. İnsanların duygularını sömüren dilenciler hakkında işlem yapıldı.

Yıl olmuş 2020 hala dilencilere inanan varsa aklından şüphe ederim inanmayın şunlara senden benden zenginler

İstanbul gibi kalabalık bir şehirde hangi dilencinin gerçekten ihtiyacı olduunu anlayabilmek çok zor.

bu dilencileri de gerçekten anlamıyorum eskiden hep yardım etmeye çalışıyordum ama şu anda hiç birine güvenemiyorum gerçekten ihtiyacı olan insanları da yazık oluyor .

Artık para kazanmak için neler yapacağını şaşırmışlar. duygu sömürüsü yapıp insanlardan para koparmaya çalışıyor.böylelerine kanmamak gerekir. Artık kimin gerçek ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılmıyor.

Para kazanmak için herşey yapıyorlar ama bizden zenginler neden dileniyorlar bende bunu anlamıyorum.

Yıl olmuş 2020 hala dilenciler var. Onu da geçtim onlara inanan insanlar var . Belki gerçekten paraya muhtaç olanları vardır ama dilencilik bir meslek olamaz. Onun yerine çalışmayı denesinler . Mendil satsınlar . İnsaların duygularıyla oynayıp algıdan başka birşey yok .

E zaten birçoğu böyle yapıyor hiç şaşırmadım açıkcası. Sokakta gördüğünüz dilencilerden çok kendi emeğiyle birşeyler yapmaya çalışan sokak satıcılarına destek olun bu hepsinden daha güzel olur.

Dilencilere para vermeyin. Çoğu dolandırıcı bunların. Dilencilere para vermek yerine yardım kuruluşlarına vermek daha güvenli.

Bence dilencilere yardım yapılmamalı. Çoğu kandırıyor . Bunun yerine tanıdığınız ve durumu kötü olan insanlara yardım edin.

Dilencilerin çoğunun bir çete şeklinde örgütlendiğini düşünüyorum ve duygularımı sömürmelerine izin vermiyorum.

Gerçekten o kadar fakir olan insanlar gördüm ama hepsi ya kağıt toplar bir şey yapar kabul etmiyorlar hakkı olmayan paraları böyle dolandırıcılar ne düşünüyorlar insanları sömürerek belki gerçekten ihtiyacı olan birinin önünü kapatıyorlar .

Eli ayağı tutan, iş yapabilecek olanlara değil, çok yaşlı ya da gerçekten fiziksel bir engele sahip dilencilere sadaka veriyorum. Birde kucaklarına böyle çocuk alarak kendini acındırmaya çalışanlar var. Olan o miniklere oluyor ailelerinden ne görürlerse ileride onu yapıyorlar. Oyuncak bebek olmasına sevindim , kıyamıyorum bebeklere.

Ben çok kızıyorum dilencilere ama görünce acaba gerçekten ihtiyacı mı var diye düşündüğüm için her seferinde az bişeyler veriyorum. Yanlış yaptığımın farkındayım çoğu benden çok çok daha zengin ama dayanamıyorum. Beni kandırıyorsa Allah 'a havale ediyorum.

İnsanlar dilenci diye vermiyolar bence ALlah rizasi icin veriliyo…kazadan beladan korunmak icin sadaka niyetine veriyodur karsindakinin nasil oldugunu ayirt etmeden

Dua edin de oradan oyuncak bebek çıkıyor. Bazı dilencilerin ellerinde ölü kaçak bebekler bile çıkabiliyor. Cayır cayır yanacağız ateşlerde bu gidişle.

dilencilik zaten neden yapılır anlamadım.Bir de bebekle dilenenlere ayrı sinir oluyorum.Umarım cezasını alır.

İnsanlara karşı böyle duygu sömürüsü yapılması kötü bir şey valla bu kişilere gerekilen cezalar verilmeli bence.

Gerçekten bu dilencilerden korkulur artık kapılara bile gelmeye başladılar. Geçen gün kapıya geldi bir tane kadın Allah rızası için para ver dedi sonra da kimsin diyince evde tek olduğumu anlayıp aç kapıyı baban gönderdi beni dedi gerçekten çok korkunç açsam kim bilir ne yapacaktı…

bu insanlara yardım edilmez se bunların da bu işleri bırakırlar.