Diş ağrıları için doğal yöntemler nelerdir?

Diş ağrıları için doğal yöntemler nelerdir? Ne tür yiyecekler tüketmeliyiz?kısaca özetleyiniz.

Dişin üzerine tuz koymak ve tuzlu su ile gargara yapmak doğal yöntemler arasındadır.

Diş ve diş etleri hassas ise sert yiyecekler den kaçınmalı daha yumşak gıdalar tüketilmeli.Diş ve diş eti ağrısı için ise kekik suyu ve elma sirkesi ile gargara yapılabilir,karbonat ve limonla dişler fırçalanabilir…

Diş ağrıları için uyuşturucu etkisi olan rakı bir pamuk yardımıyla dişe uygulanabilir fakat geçivi bir çözümdür ve diş hekimine gitmek gerekir.

1 çay bardağı ılık suya karıştıracağın 1 çay kaşığı tuzla gargara yapmak ağrısını dindirir doktora gidene kadar sert şeyler tüketmemeli ve bir şeyleri ısırmamakta da fayda var.

Açıkçası benim büyüdüğüm yerde rakı iyi gelir derler herhangi bir yumuşak pamuk,peçete hadi hiçbiri yok diyelim ekmek bile bu konuda işini görebilir.

Siyah zeytini zeytin ezmesi kıvamına getirip, dişin üzerinde bekletmek epey etkili oluyor, kolonyalı pamuk, karanfil gibi farkli yontemlerde duydum ama denediğim yöntemlerden en etkilisi siyah zeytin idi. Tabi rakı içen bir tipseniz zeytinle falan uğraşmayın derim.

Dişe baskı yapmayacak yumuşak gıdalar tüketin. Ne çok sıcak ne çok soğuk yiyeceklerden kaçının. Doğal yöntem olarak rakı işe yarıyor bence.

Sarımsağı diş ağrınızın bulunduğu bölgeye yerleştirerek dişlerinizi azıcık sıkmanız geçici olarakta olsa diş ağrınız geçirmenize yardımcı olacaktır.

Diş ağrısı için uygulanan yöntemlerden birisi ağrıyan dişe karanfil konulmasıdır. Bu yöntem çok uzun yıllardır kullanılır. Karanfil ağrıyı dindirmesiyle birlikte ferahlıkta verir. Aynı zamanda karanfilin ağız kokusunuda bastırma özelliği vardır.

Ağrıyan dişinin üzerine bir parça sarımsak koyulabilir ,sarımsağın iltihap kurutucu özelliğinden dolayı ağrıyı kesicektir ikinci alternatif yöntem ise karanfil koyabilirsin o da uyuşturacak ve ağrıyı kesecektir.

Ağrıyan dişin üzerine karanfil yağı veya dövülmüş karanfil tozu konulursa ağrıyı azaltabilir.

Diş ağrıları için doğal yöntem olarak sirke,sarımsak, karanfili söyleyebiliriz. Sirkeyi suya karıştırarak kargara yapabilirsiniz. Sarımsağı dişinizde bekletebilir ve karanfili çiğneyerek tüketebilirsiniz.

Diş ağrısına karanfil sarımsak ve tuzlu su ile gargara çok iyi geliyor ama çürük derinde ise yaramaz daha fazla ağrı yapar bunun ici. Biran önce ağrıyan dişten kurtulmak gerek🙄

Diş ağrısına en doğal çözüm hastaneye gidip ağrı kesici iğne olmaktır. Ancak iltihaplanma yoksa çektirmek en iyisidir. Tabi bir de karanfil bastırma, dişinol ilacı sürmek, dişleri fırçalamak ve tuzlu suyla gargara yapmak, sek rakıyı o bölgede gargara yapmak da iyi gelir.