Diş ağrısı için doğal çözümler nelerdir?

Dişçiye gidemediğimiz durumlar için evde uygulanabilecek, ağrıyı kesmeye yardımcı doğal yollar nelerdir?

Diş ağrısına karanfil iyi geliyor. Anason da iyi geliyormuş.

El yapımı kekik suyunu gargara yaparım. Ağrıyan dişe alkol basmakta iyi geliyor diye duydum.

Diş agrısını geçirmek için agrıyan dişin üstüne gaz yagı dökmek agrıyı kesecektir.

Diş ağrısını kesmek çok zordur fakat hafifletmek için karanfil tohumu koyabilir, karanfil yağı sürebilir, çok az kekik yağı konulmuş bir parça pamuk üzerine koyarak biraz rahatlama sağlayabilirsiniz.

ağrıyan diş üzerine zeytin, karanfil koymak diş ağrısını azaltır.Evde gargara yapmak, yiyecekleri ılık tüketmek ve sert ürünlerden uzak durmak sağlığımız açısından önemlidir.

Ben çok ağırdı zamanlar genelde sigara dumanı ağzımda tutardım iyi gelirdi ağrıya. Onun dışında günde en az 2 defa düzenli olarak fırçalamaya çalışın birkaç gün içinde sapasağlam olursunuz. Geçmiş olsun.

Genelde rakıyı pamuğa bastırıp dişe sürmek veya ağır alkollü içkileri dişe sürmek bir süreliğine iyi geliyor.

Ağrıyan dişin üzerine karanfil koymak ya da kaya tuzu koymak diş ağrısı hafifletir.Eskiden beri bilinen yöntem ise ağrıyan dişe rakı basmaktır.Diğer bir yöntem de tuzlu su ile gargara yapmaktır.