Diş beyazlatmak için evde yapılabilecek doğal yöntemler nelerdir?

Diş beyazlatmak için yaptığınız pratik yöntemler nelerdir.Evde doğal yöntemlerle neler yapılabilir. ?

Limon suyu ile diş fırçalamanın dişleri beyazlattığı söylenir.Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus limon suyunun diş etlerine fazla temasını önlemek ve diş eti hassasiyetine neden olmamaktadır.

Diş fırçası kullanacağına misvak alıp kullanmak diş için en iyi yollardan biridir, biraz suyun içine limon ve sirke koyun çıkan karışımı sadece akşam sürün farkı göreceksiniz.

Kuzenim cif ile temizlemişti ve gerçekten de bembeyaz olmuştu ancak diş etlerine değen kısımlarda kanamalar meydana geldi. Bu gibi çılgın çözümler yerine karbonatla dişlerimizi fırçalayabiliriz. Üstelik tartar temizliğinde oldukça etkili.

Kendi geliştirdiğim bir yöntemi size açıklamak isterim. Elma sirkesi ve limon suyunda birer yudumluk alıp güzelce çalkalama işlemi yaptıktan sonra karbonat kullanarak dişimizi temizliyoruz.

Evde diş beyazlatmanın en yaygın şekli karbonat ve tuz karışımı ile haftada iki kez dişlerin fırçalanmasıdır.
Bu iki karışım sayesinde hem ağız içindeki bakteriler ölürken hem de dişlerin üzerinde yer alan lekeler temizlenmektedir.

Diş beyazlatmak için olgun bir çileği ezip diş macunu gibi kullanabilirsiniz gerçekten farkediyor birde yine denediğim bir yöntem var;1 çay kaşığı tarçın 1çay kaşığı kabartma tozu karıştırılıp dişler bu karışımla fırçalanıyor tuzla fırçalayanlar varmış ama bence diş etleri zarar görebilir.

Benim bildiğim dişler fırçalandıktan sonra, limon ile karbonat karışımının yuvarlak hareketlerle dişleri fırçalamaktır. Bunun dışında çileğin ezilerek diş fırçasıyla dişlere uygulanması var.

Öncelikle çay ve kahveyi kesin. Karbonat veya çilekle fırçalamak da yaralı olur. Alimünyum folyo ve diş macunu da var.

Evde diş beyazlatmak istiyorsan risk de alacaksın ki dişlerin sağlam beyazlasin.
Ben evde karbonat dış macununu karıştırıp fircaliyorum ancak dış etlerinin zarar görmemesi özen gösterip dikkatli fircaliyorum.

Çamaşır suyuyla beyazlatan çılgınlar da var ama tavsiye etmem :slight_smile: en doğal ve bilinen yöntemi karbonat.

Limon kabuğuyla dişlerini ovalaman veya karbonat yardımı ile dişlerini beyazlatman olumlu sonuç verir. Aynı zamanda diş fırçalama işlemin bitince mutlaka diş ipiyle dişlerini temizle, ağız çalkalama suyuyla da çalkala farkı göreceksin.

Karbonatayla diş beyazlar sürekli fırçala dişler beyazlar hergün fırçala arada karbonatayla fırçala bembeyaz,

Karbonatayla diş beyazlar sürekli fırçala dişler beyazlar hergün fırçala arada karbonatayla fırçala bembeyaz,

Karbonat ile limon birbirine karıştırılır ve bununla diş fırçalanır bir ay boyunca sürekli olarak kullanıldığında dişler bembeyaz çıkmaktadır.

Diş beyazlatmak için evde karbonat tuz ve limon üçlüsünü kullanıp dişlerimizi fırçalarsak lekelerden kurtulmuş beyaz dişlere sahip oluruz bende hiç kimyasal kullanmadan acı çekmeden mümkün

Karbonat, tuz karışımının ver limon, portakal kabuklarının beyazlattığını duymuştum.

Beni denemiş olduğun durumlarından biri diş macunun üstüne tuz eklerdğm ve 3 dakika boyunca fırçalardım. Böylece dişlerim daha temiz olurdu.

Öncelikle limon suyu ile dişler beyazlayabilir. Ama ben biraz reklam olacak ama signal White now öneriyorum gerçekten güzel beyazlatıyor. Şok marketinde 10 liraya bulabilirsiniz. Ya da limon suyu kullanın fark etmez ama limon suyu ekşi olduğu için önermiyorum.

Bir miktar karbonata limon sıkıyorum diş macunu niyetine dişlerimi fırçalıyorum günde 2 kere. Sigara sarartısını geçirdi.