Diş macunlarındaki renkli çizgilerin anlamı nedir?

Hangi renk çizgiye sahip olan diş macunları sakıncalıdır ?Diş macunundaki renklerin anlamı nedir ?

Diş macunlarındaki renkler içindeki macunun kimyasal yapısı hakkında bilgi veriyor. 4 renk bulunuyor. Yeşil, mavi kırmızı, siyah. Yeşil olan, renk tamamen doğal. Mavi, doğal ancak biraz kimyasal içeriyor. Kırmızı, ise de biraz doğallık olsa da çoğu kimyasal. Siyah ise en zararlısı, içinde aşırı derece kimyasal var.

Diş macunlarının içeriği hakkında bilgi verir.Yeşil, mavi kırmızı, siyah. Yeşil renk %100 doğal içerikli olduğu anlamına gelir.Mavi renk az miktar kimyasal içerdiği anlamına gelir.Kırmızı renk çoğunlukla kimyasal içerdiğini gösterir.Siyah ise tamamen kimyasal içerikli olduğu anlamına gelir.Ben mavi renk kullanıyorum.

diş macununda ki renkler 4 tanedir bunlar içerisindeki kimyasal olduklarını gösterir yeşil mavi kırmızı ve siyah renkler vardır

Diş macunları içinde benim gördüğüm kadarıyla yeşil ve kırmızı var bir de mavi var Beyaz da saysak toplam sayısı 4 Renk oluyor zaten her şey gibi diş macunu ve kimyasal içeriği var yani günümüzde diş macunu dan başla yediğimiz içtiğimiz kullandığımız hiçbir şey doğal kalmadı ki diş macunu doğal kalsın.

Bu renklere göre ne kadar kimyasal olup olmadığı belli oluyor sanırım,ben sade, beyaz renkli diş macunu alırım.Diş macunları nın hepsine güvenemem bu yüzden alırken çok düşünür ve en iyisini seçmeye çalışırım…

Macunun içeriği hakkında bizleri bilgilendiriyor. 4 tip renk olmakla birlikte her biri farklı bir anlama geliyor. Yeşil renk; tamamen doğal, mavi renk; doğal ve ilaçlı, kırmızı renk; doğal ve kimsayal karışımlı, siyah renk; kimyasal karışımlı. Bunların tamamen şehir efsanesi olduğunu söyleyenler ise tüplerdeki renkleri göz işaretleri olarak adlandırıyorlar. Bu göz işaretlerinin paketleme sürecinde kullanıldığını ve makinelere tüpü nereden, ne şekilde keseceğini belirttiğini söylüyorlar. Bana kalırsa, renklerin macunun içeriğini yansıtması tamamen bir şehir efsanesi. Göz işaretleri olarak bilinen renkli karelerin, paketleme sürecinde kullanılması çok daha mantıklı bir açıklama sunuyor.