Diş teli kullanım zorlukları nelerdir? Diş yapısı bu yöntem ile ne kadar sürede tedavi edilir?

Diş teli kullanım zorlukları nelerdir? Diş yapısı bu yöntem ile ne kadar sürede tedavi edilir.

3-5 gün ağrıtabilir zaten ondan sonrada ağzında olduğunu bile unutacaktır emin ol öyle zor değil iiyi bir hastanede sağlam kaliteli bir şekilde yaptırırsan.
Katı,yapışkan bir de çok şekerli şeyler yememelisin.

Diş Teli taktırmak gerçek anlamda büyük sıkıntıdır. Diş telleri çoğunlukla en büyük sıkıntısı dişinizdeki tellerin dudaklarınıza geçmesidir . Diğer en büyük sıkıntılardan birisi ise bu tellerle yemek yemenin zorluğu olabilir. Diş tellerine alışana kadar onlarla yemek yemek o kadar zor ki hiçbir şekilde yemek yiyemiyorsunuz bir an önce diş tellerinden kurtulmak istiyorsunuz bu durum gerçekten çok ama çok zor.

Diş teli, kişiye takıldıktan itibaren alışılana dek yemek yeme problemi oluşturabilmektedir. Çünkü kişide bir alışılmazlık olmakla birlikte rahatça çiğneme işlemini gerçekleştiremeyecektir.

Hangisini sayayım ki… Dişin çarpıklığına ve işleme göre süresi uzayıp kısalabilir. Hatta kişinin doktorun talimatlarına uymasına göre de. Zorluklarına gelirsek de sürekli fırçalama ihtiyacı olsun, fırçalamadığında yemek kalıntılarından dolayı rahat rahat gülüp konuşamaman olsun, bazen tükürük saçmak olsun gibi birçok zorluğu var hadi bunlara alışıyorsunuz zaten de. Doktorun işlem yaptığının 2-3 saat sonrasında gazanız başlıyor. Dişinizin ve diş etinizin fena bir şekilde zonklaması, bırakın yemek yemeyi su içerken bile acıtması -tabii bir kaç gün sonra geçince öküz gibi yemeğe çöküyorsunuz :smile: - Ama bilmiyorum çıkınca çok güzel olacak vesaire laflarıyla ayakta duruyoruz hayırlısı bakalım.