Discord uygulaması nedir? Kullanım amacı nedir?

Discord uygulaması nedir?

Discord uygulamasının kullanım amacı nedir?

Discord uygulaması nedir?

Discord uygulaması bir sesli ve yazılı sohbet uygulamasıdır.Tıpkı diger sohbet uygulamalari gibi.Fakat onlara göre birkac artısı daha vardir.Onlari goz önünde bulundurursak eğer çok daha avantajlıdır.

Discord uygulamasının kullanımı

Kullanımı oldukça basit ve arayüzü diger uygulamalar kadar karmaşık değildir.Ayrıca utgualama icinde arkaplanda sesli sohbet ve telefon yada cihaz kapalıyken bile kullanabiliyorsunuz.

Discordun kullanım Amacı nedir?

 • Arka planda sesli konuşabilmek
 • Daha az yer kapladığı için kullanışlıdır
 • Gizli konuşmalari filtreleyebilmek
 • Oyun oynarken cihazın kasmamasını sağlayarak kaliteli ses hizmeti sunmak Oyuncu arkadaşlar en çok da bu özelliği icin seviyorlar
 • 1 Beğeni

  Discord bir sesli konuşma uygulamasıdır. Gruplar halinde ya da iki kişi özel olarak konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuşmalar görüntülü ya da sesli olabilir ayrıca tabi ki yazılı konulmalar da mevcuttur. Genelde oyunlar için kullanılır.

  Discord uygulaması sesli bir iletişim iletişim uygulamasıdır. İnternet üzerinden birileriyle tanışma fırsatını sunar ve sesli konuşmanızı sağlayan bir uygulamadır.

  Grup kurarak sesli, yazılı ya da görüntülü konuşma yeri. Bu grupları ister gizli yaparsın yalnızca senin ekleyebileceğin kişiler katılır, ya da herkese açık yapabilirsin. Grubun kendine özel gifleri oluyor herkesin kullanabildiği ve ortak bir sunucu oluyor, gruptaki herkesin aynı anda girebildiği bir hesap. Bir müzik paylaştığında uygulamadan çıkmadan direkt olarak orda dinleyebilirsin. Arka planda da çalışır bir uygulama başka bir iş yaparken de kullanabilirsin. Bir terim yazarsan terime göre gif öneriyor sana.

 • İnsanların yazılı, sesli ve görüntülü şekilde iletişim kurabildiği bir uygulama.
 • Mobil ve bilgisayardan kullanılabiliyor.
 • Ücretsiz bir şekilde kaydolmak; para vererek de ekstra özelliklere sahip olmak mümkün.
 • Çeşitli amaçlarla bir araya gelen, sunucular/gruplar kuran insanlar var Discord'da da.
 • kişilerin birbiri ile konuşabildiği yazışabildiği genellikle oyun oynayan gençlerin kullanmış olduğu uygulamadır.

  Aktif olarak kullandığım aşırı kolay ve ücretsiz olan sesli sohbet programı kullanırken size sesli sohbet görüntülü sohbet ve ekran paylaşma imkanları da veriyor

  discord, uygulamayı kullanan kimselerle sesli ve yazılı bir şekilde, gerek grup gerekte bireysel olarak sohbet edilebilen bir aplikasyondur.

  Yazılı sesli iletişim ortamı oyunlarda kullanılıyor özellikle diye biliyorum . Bu aralar pandemiden de dolayı malum herkes uzakta bu anlamda iyi olan bir uygulama. Kullanan var çevremde ayrıca derste de görmüştük ücretsizde.

  genelde başka bir platformdan yapılacak işi sesli bir grup halinde diğerleriyle konuşarak yapmaya yarar

  Discord uygulaması sesli bir iletişim kaynağıdır.Arkadaşlarınızla sesli şekilde veyahut götüntülü olarak pcden konuşabilirsin.Oyun dünyasında popülerliği hayli fazladır bu uygulamanın

  discord uygulaması bilgisayar yada mobil cihazlardan birbiriyle mesajlaşma yada arama yoluyla iletişim kurmasını sağlayan bir uygulamadır asıl çıkış amacı bilgisayar üzerinden yapılan çoklu oyunculu oyunlarda takım arkadaşlarınla ve ya oyuna girdiğin yakın arkadaşlarınla oyun esnasında iletişime girmenizi ve birbirinizden haberdar olmanızı sağlamak amaçlı yapılmış bir uygulamadır.

  Sohbet programıdır. Bu uygulama ile insanlarla internet üzerinden sesli ,görüntülü ve yazılı olarak iletişim kurulur ve çevrimiçi oyun oynayanların daha çok tercih ettiği bir uygulamadır.

  Discord uygulaması genellikle oyunseverlerin kullandığı konuşma temelli bir uygulamadır.

  Discord uygulaması daha çok gamer olan kişilerin canlı yayın açabildiği, insanların topluca yazışıp konuşabildiği bir sohbet kanalı.

  Discord insanların oyun oynarken konusabilmesini yarayan mesaj atıp sosyalleşmesi ni sağlayan bir uygulama

  discord insanların mesaj atmasına yarayan insanları sosyalleştiren bir uygulamadır playstore appstoredan yükleyebilirsin :grinning:

  Discord insanların sohbet ettiği ve konuştuğu bir yer.

  Discord arkadaşlarımızla sesli veya yazı yazarak sohbet ettiğimiz bir uygulamadır. Eğer arkadaşlarınızla beraber oyun oynamak isteyenler varsa o uygulamayı kullanabilirsiniz.